Rüyada zina etmek görmek

Rüyada zina ettiğini görmek, hiyanete delalet eder. Tanımadığı bir kadının zina ettiğini görmek hayırdir. Bir rivayete göre, uykusunda zina ettiğini görmek, hastalığa delalet eder.

Bazen de yorumcular bu rüyayı hırsızlikla tabir etmektedirler. Bir kadının rüyasında kendisine yaklaşarak onunla zina etmek istediğini söyledığıni görmek, haram mal kazanacağına işarettir.

Rüyada güzel ve genç bir kadınla zina ettiğini görmek, malını saklayacak bir kimseye bırakır. Bir kimse arkadaşının eşiyle zina ettiğini görse, o kimsenin malına ortak olur.

Abdulgani Nablusi’ye göre, rüyada zina ettiğini gören kimse hacca gider. Bir hayat kadını ile zina ettiğini gören kimse, şerre ve fitneye uğrar.

Zina edilen bir eve girdiğini ve oradan çikamadığıni gören kimse, kısa zamanda ölür. Kendi karısı da yatakta olduğu halde başka bir kadınla zina ettiğini gören o yabancı kadının yakınlarından birisini kendisine vekil olarak tayin eder.

Bir başka rivayete göre de rüyada zina etmek hainlige işarettir. Bundan dolayı bir kimse zina ettiğini görse, hainlik eder.

Rüyada zina etmek hırsızliga işarettir. Bir kimse rüyada zina eden bir kadının kendisine yöneldığıni ve nefsinden arzusunu istediğini görse o kimse haram mala nail olur.

Güzel ve genç bir kadınla zina ettiğini gören kimse malını muhafaza edilecek bir yere koyar. Bir kimse tanıdığı birisinin hanımı ile zina ettiğini görse, o kimsenin malından birsey alır.

Rüyada zina ettiğini gören kimse hacca gider. Bir kimse rüyada bir erkekle beraber bir kadının olduğunu görse, o kadının kocasından dünyalik talep eder. Bir kimse rüyada genç bir kadınla oynastigini görse, görünmez bir yerde malını kaybeder.

Zina eden bir kadınla zina ettiğini gören kimse, ser ve fitneye düşer.

Bir kimse başkasının hanımı ile gecelediğini, halbuki kendi hanımı da onlar ile beraber bulunduğunu ve bu durumu men eden bir şey söylemedığıni görse, kocası o kimseyi evinin işleri için vekil tayin eder.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın