Rüyada anneanne görmek

Rüyada anneanne görmek, rüya sahibinin iyi ve kazançlı bir gün geçireceğine yorumlanır.

Rüyada anneanne görmek

Rüyada bir kişinin anneannesinin öldüğünü görmesi iyi bir haber alacağı veya başına iyi bir olay geleceği şeklinde tabir edilir.

Rüyasında anneannesi ile dargınlık ve kavga ettiğini gören kimse, başarısızlık ve maddi kayıplarla karşılaşacak demektir.

Rüyada bir kişinin anneannesini görmesi, iyi ve kazançlı günleri belirtir. Anneannesini ölü görmesi iyi bir haber veya olaya işarettir.

Anneanne ile darılmak ve kavga etmek ise, başarısızlık ve maddi kayba işarettir. Sevdiğiniz kişiyle bir araya geleceksiniz. Anneanne olduğunu gören bir kadın büyük bir sıkıntıdan kurtulur. Anneannesini öpen insan, ona hemen kavuşur. Anneanne hayatta değilse sevilen birinin geleceğine işarettir.

Anneannenizi rüyanızda görmek büyük bir müjde ile yorumlanır. Anneanneniz ölmüş ise onu rüyada görmeniz, kendisini daima hatırlamanız ve ona karşı dini ödevlerinizi yapmanız yani Fatiha ve Kuran-ı Kerim okumak gibi ruhunu şad edecek dualarda bulunmanız için bir ihtar, bir hatırlatmadır. Bir anneannenin rüyada görülmesi daima hayırla tabir edilir.

Abdülgani Nablus-i Hazretleri diyor ki; rüyada anneanneyi kendine darılmış görmek, hayatta başarılı olacağınıza işarettir. Ağlar görmek sevince, güler görmek, sizin mutlu bir hayat süreceğinize delildir.

Anneannenizi hasta görmek, üzücü bir haberle karşılaşacağınıza, anneannenizi ölmüş görmek, Ömrünüzün uzunluğuna delalet eder.

Rüyanızda anneannenize çiçek verdiğinizi görmek, ölmüş ise onu mezarında ziyaret etmenizi beklediğine, sağ ise onu kucaklayıp hatırını sormanız gerektiğine yorumlanır.

Anneannenizin sizi bir hususta azarladığını görmeniz, onu ihmal ettiğiniz için size dargın olduğunu gösterir. Anneannenizden dayak yediğinizi görmek, onun sizin iyiliğiniz için duacı olduğuna ve size karşı büyük bir sevgi ve şefkat beslediğine delalet eder.

Rüyanızda anneannenizin mezarının çiçeklerle örtülü bir halde görmeniz, onun Allah’ın (C.C.) huzurunda pek hayırlı bir yeri olduğuna delildir. Anneannenizin Cennet’te olduğunu görmek, eğer ölü ise hayra, sağ ise anneannenizin sizden hoşnut olduğuna ve hakkınızda daima duacı bulunduğuna işarettir.

Bir başka rivayete göre de bir kimsenin rüyasında anneannesini görmesi şayet anneannesi sağ ise, anneannesinin kalbini kazanıp, gönlünü alması gerektiğine, eğer vefat etmiş ise, ahiret hayatı için evladından hayır ve dua beklediğine işaret eder.

Rüyada anneanneye bağırmak, kötü hareket etmek büyük günah isleyip onun bedduasını almaya ve bu yüzden de rüya sahibinin bütün işlerinin ters gitmesine işaret eder. Rüyada anneannenin güler yüzlü görülmesi onun duasını almaya ve ihtiyarlıkta ona yardımcı olmaya işaret eder. Sevdiğiniz bir kişiyle bir araya geleceksiniz.

Kendi anneannenizi görmek, hiç umulmadık bir mirasa konacağınıza, anneannenizin sizi doğurduğunu görmek, gören hasta ise sağlıklı, fakir ise zengin olacağına, anneanneniz ile sohbet etmek, iyi haberler alınacağına, ölmüş olan anneannesini tekrar ölmüş görmek, huzura, anneanneyi hayatta iken ölmüş görmek, bir iş ile ilgili olarak büyük bir mutluluk duymaya, anneanneyi dövmek hastalanmaya, anneanneyi ağlarken görmek büyük bir mutsuzluğa işarettir.

7 yorum Aşağıdaki formu kullanarak siz de yorum, görüş ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

  1. çok iyi yazmışsınız sizi tebrikliyorum :)

    • gercekten ciddi olarak mi tebrik ettiniz anlayamadim. Sondaki gulucuk sembolu ile sanki dalga geciyormussunuz gibi geldi bana.

  2. yorum yapmam gördügüm rüya konusunda mi yoksa cild bakimi konusundami bensadece rüyam üzerine yorum yaziyrum ben bazi rüyalarin gercekligine inanan olarak insallah hayilara vesile olur yasamada umutlarimiz tükünmesini diliyor hatice nur koc hanim efendiyede tesekür ediyorum… almanyadan celal arzitas.

  3. ruamda anneanemı gordum ve ondan para ıstıyordum sevdıgım kızla evlenmek ıcın aneannemden yardım ıstıyordum para vermesını ıstıyorum ama aneannemle anemde bırbırlerıne dargın ve normal haytımda evlılık ıcın para sıkıntısı cekıyorum ruamdada bole gordum neye ısarettır bu

  4. Cok aciklayici yazmissiniz tesekur ederim

  5. ben rüyamda anneannemi gördüm öpdüm oda beni öptü ve benden namazlaga istedi ona sana getiremem beni götürmüyosun dedim erken kızım daha dedi birde ben üşüyorum üstüme bişey ört deyince bende pattaniye alayım yorgan gibi üşütmessin dedim tamam dedi namazlayı nasıl vereyim dedim camiye bırak dedi yorumlar sanız sevinirim. ama rahmetli oldu ben rüyamda görüyorum.

  6. ben ruyamda anneannemle beraber kirli çimaşirları yıkamışız. anneannem temizladığı kiyafetleri bana veriyodu.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın