Rüyada odun görmek

Rüyada odun görmek, ahmaklığa ve kalın kafalılığa, aşırı cimriliğe, koğuculuğa, katı ve yaramaz söze, günah işlemeye tabir edilir.

Rüyada odun yüklendiğini görmek halkın ırz ve namusu hakkında kötü söz söylemeye; bir kucak odun muhtelif cinsteki mallara, işsiz kimsenin yanında bir kucak odun görmesi kadri yüce birisinin hizmetinde bulunmaya, hasta için odun biriktirmek tedavi ve şifaya, kuru odunu yarmak işleri kolaylaştırmaya dalalettir.

Rüyada meyve ağaçlarının odununu görmek, bu ağaçların meyvesinin delalet ettiği şeyin fesadına, ateşe odun koymak Hakka yaklaşmaya, çocuğu eğitimciye vermeye, borcu vermeye, hastayı doktora götürmeye, odunu eteş içinde alevlenmiş görmek düşmana galip gelmeye, kurbanın makbul olmasına, odun yemek haram mal yemeye yahut dayak yemeye, yerde duran ağaç kütüğü hareketsizliğe, kötürümlüğe; odun bazen münafık kimseye; kışın oduncuyu görmek ticaret ve kazanca, miras malına; diğer mevsimlerde oduncu görmek günaha, söz götürüp getirmeye, sözü kasıtlı dinleyip koğuculuk yapmaya delalet eder.

Rüyada ateşe odun atmak, genç bir erkek için dost diye görüştüğü birinin düşmanlığına; tecrübeli bir yaşta ise makam sahibi olması ihtimaline; evliler için para yüzünden kavgaya işarettir.

Kesilip parçalanma ihtiyacı olmadan yakılmaya hazır halde odun görmek güç işlerin kolaylaşmasına, devlet yönetimine yaklaşmaya, mirasa, ihtiyaçları gidermeye, muattal vakıf malına işarettir.

Rüyada ıri ve hantal, kesilip kırılması gereken odun görmek güçlükle ve şer metoodlarla elde edilecek rızka dalalet eder.

Rüyada ateşe odun atmak, genç bir erkek için arkadaşının ihanetine Orta yaşta ise mevki sahibi olmasına yorumlanır. Evliler için para sıkıntısının neden olacağı kavgaya yorumlanır. Hayırlı kısmet, para, bolluk olarak yorumlanır. Yığılmış odun çok paradır.

Rüyada ateşe odun atmak, genç bir erkek için ahbap diye görüstügü birisinin düşmanlığına, tecrübeli yasta ise, makam sahibi olması ihtimaline, genç kızlar için bir ormanci veya dengi bir kimse ile evlilige, evliler için para yüzünden kavgaya, genel olarakta her hangi bir dilegi için ümit beslemege delalet eder.

Rüyada kuru veya yas odun görmek, savaş, düşmanlik ve şiddet ile tabir olunur. Odun satan ve tasiyan, halkın arkasından söz söyleyen kimselerle yorumlanır.

Kirmani’ye göre; rüyasında sahradan veya ormandan odun kesip arkasında tasidığını görmek, rüya sahibinin kötü işler, fitnecilik, halka iftirada bulunmak gibi işler yaptığına işarettir.

Bir ormandan odun kestigini ve bir hayvana yükleyerek tasidığını gören, bir çok insanlarla tartismaya girer. Ve onlarla kavga eder. Ateş yakmak için iki üç odunu bir yere koyan kimse, gittikçe artan bir üne sahip olur. Odun sattigini gören halkın aleyhinde söz söyler. Odun satın aldığını görenin aleyhinde başkalari söz söyler ve dedikodu yapar.

Bir başka rivayete göre de rüyada odun görmek, koguculuga işarettir. Bir kimse yakmak için bir yerc birkaç odun konuldugunu görse, o yerde kati ve yaramaz birsöz söylenir ve söz artar. Dindar kimse rüyada odun görse, hırsızlik, zina yahut katillik gibi bir günah işler ve bu işlediği iş hükümdara arzedillr. Hükümdar da seri cezanin verilmesini emreder.

Rüyada odunla ateş yakanlardan herkes, birisini hakime sikayet eder. Bazen de odun yüklenen kimse halkın irz ve namusu hakkında kötü söz söyler. Yaninda odun olduğunu gören kimse, rızka, ihtiyaçlarim gidermeye, mirasa yahut muattal vakif malına işarettir. Bir kucak odun, cinsi muhtelif olan maldır, issiz adam kendisiyle beraber bir kucak odun görse, kadri yüce birisinin hizmetinde bulunur.

Hasta için rüyada odun biriktirmek, tedavi ve hastalığından kurtulmasina işarettir. Bir kimsenin rüyada ateşe odun koymasi, rabbine yaklaşmasina yahut bir küçügü, terbiyeciye teslimine, yahut bir borçluyu hakime teslim etmesine, yahut bir hastayi doktora götürmesine işarettir. Eğer odunu ateşle alevlendirmis görse, kurbani kabul olur, borçlusuna galip gelerek ondan intikamim alır.

Odun yedığını gören kimse haram mal yer yahut uyanıkken odunla dayak yer. Gemisi olan kimse rüyada gemisinin yandığını veya yaninda bir odun yandığını görse, gemisinin batmasina işarettir.

Rüyada odun görmek; çevrenizde size kötülük yapmak için uğraşan bir çok düşmanınızın olduğuna, bazı yorumculara göre ise odun görmek; mal ve mülk sahibi olmaya, bekar bir kızın odun görmesi; ikiyüzlü yalancı bir erkek ile evleneceğine, odun kesmek; düşmanı yenmeye işarettir.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın