Rüyada şahin görmek

Rüyasında beyaz bir Sahin tuttuğunu görmek, kadrinin yüksekliğine, izzete ereceğine işarettir. Elinde bir Sahin olduğunu gören, itibarlı olur.

Şahinin elinden uçup gittiğini görmek, şeref ve mevkiinin tükenmesine, şahinin elinden düşüp öldüğünü görmek, mevkiinden düşerek aynı zamanda fakirleşeceğine delalet eder. Kir Mani’ye göre birinin kendisine bir Sahin verdiğini görenin bir çocuğu olur.

Yahut şeref ve itibar kazanır. Şahinin evinin damına konduğunu görmek, devlet büyüklerinden birine yakınlaşmaya ve ondan menfaat görmeye işarettir.

Av için bir Sahin satın aldığını gören bir ise girer. Muradi olur ve itibari artar. Kadının eteği altına bir şahinin gizlendiğini görmesi, erkek doğuracağına, eğer şahinin ayağında çıngırak varsa kız doğuma delalet eder.

Cafer’i Sadik göre, Sahin görmek murat, ferah, müjde, yerine getiren ve mal ile tabir olunur. Eğer Sahin çok vahim, asi evlat, yol kesici hırsız ile yorumlanır. Bir başka rivayete göre de rüyada görülen Sahin, vefası olmayan zalim bir devlet başkanıdır.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın