Rüyada güneş yağı görmek

Rüyada görülen zeytin yağından başka başka yağlanılacak yağların hepsi, üzüntüdür. Bundan dolayı çok miktarda başına yağ sürdüğünü gören kimse üzüntülü olur.
Sürdügü yağ normali aşmamışsa, bu rüya ziynettir. Eğer yağın kokusu çirkin olursa, koku ve kuvveti nisbetinde kötü isimle yad edilmeğe delalet eder.

Bir kimse bir adamın başının bilinmeyen bir yerine yağ sürdüğünü görse, o adam o kimsenin yaltakçılık ve hilesinden kendini korumalıdır. Elinde bir yağ şişesi olup bununla insanları yağladığını gören kimsenin yaltakçı, koğucu yahut yalan yere yemin edici birisi olmasına delalet eder. Kendi yüzünün yağlanmış olduğunu gören kimse, bütün zaman oruçlu olur.

Rüyada zambak ve yasemin yağıyla yağlanmak, güzel isme, halk içinde temiz şöhrete delalet eder. Rüyada ağrı için yağlanmak şahısların arasını bulmağa, iyilik sebebiyle mihirleri yanında tutmağa yahut silah üzerine akit notlamaya delalet eder. Kötü ve çirkin kokulu yağ kötü isimdir.

Bazıları da “Zina eden bir kadın veya fasık bir kimsedir.” dediler.

Bir kimse yağı bir kap içerisinde su ile biriktirirse, meşakkatsiz alan olur, yağın içinde misk yahut güzel kokulu şey görse, rüya sahibinin içeriğinde olmayan bir şey ile methedilmesine delalet eder. Bazılari “Bir kimse rüyada başına yağ sürse o kimse reisine yaltakçılık yapar” dediler.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın