Boğa burcu ve sağlık

Boğa burcu ense ve boğaz bölgesini yönetir. Bu nedenle boğalar soğuk algınlığı ve anjine çabuk yakalanırlar. Boğa insanları çok tiroid sağladıklarından çabuk kilo alırlar. Şişmanlık onlar için bir sorun olabilir.

Boğa burcu yükselen kişilerin fiziksel yapıları:

Bu burcun belirgin özellikleri kısa boy, tombul yüz, şişkin gözler, kalın boyun, büyük burun ve ağız, esmer ten, geniş omuzlar, koyu renk gözler, genellikle kıvırcık saçlardır.

Boğa kadınları erkekler göre daha güzeldir. Boğalar genellikle sağlıklı ve iri yapılı kişilerdir. Bazıları olağanüstü sayılacak kadar, güçlü olabilirler.

Kolay yorulmadıklarından uzun süre çalışabilirler. Hasta olmaktan hiç hoşlanmazlar. Bu burçtan hastalık hastası çıkmaz. Acıya diğer burçlardan daha dayanıklıdırlar.

Boğalar sabırlı hastalar olup doktorun öğütlerini aynen yerine getirir, ilaçlarını düzgün olarak alırlar.

Hastalığı zayıflık olarak kabul ettikleri için başlangıçta hastalığı kabul etmezler.

Boğa burcu boyun ve boğazı yönetir. Özellikle kışın dikkat etmezlerse boğaz ağrısı, ses kısıklığı ve bronşit yakınmaları görülebilir.

Ağır yemekler düşkün olduklarından kolay şişmanlar, şişmanlıkla ilgili hastalıklara yakalanabilirler. Aşırı yememeye genç yaşta başlayarak yaşam boyunca beden eğitimi yapmaya özen göstermelidirler.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın