Boğa burcu ve iş hayatı

Mal-mülk edinmek ve para kazanmak yorucu da olsa bir işi sonuna kadar dirençle götürmek, bir boğa insanının en belirgin özelliklerinden biridir. Oldukça iyi bir iş kafasına sahiptir. Genellikle iyi bir bankacı, akıllı bir vatandaş ve çevresi için çalışan bir para makinesidir diyebiliriz. Öyle ki boğa burcu insanının işine yatıracağınız bir lira bir kaç yıl içinde size elli lira kazandırabilecektir.

İşine olan bağlılığı ve zorluklardan yılmaması, biraz da şans ile birleşerek bu insanın geleceğinin güvencesi olacaktır. Fazla sıkıcı olmayan bir ortak olacaktır. Birlikte çalıştığınız iş üzerinde, en küçük ayrıntılara indiğinizi göreceksiniz. Deneyci değildir. İşi şansa bırakmaktan da nefret eder. Elindeki her kartı kitabına uygun oynayacak ve içinde bulunduğu durumun güvenliğini her zaman kuşkulu gözlerle araştıracaktır. Ortaklığınızın beyni siz olmalısınız. Birtakım düzenlemeleri ve yerine getirilmesi gereken sıkıcı işleri de bu yorulmak bilmeyen, dayanıklı ortağınıza bırakabilirsiniz.

Boğa burcu insanı ile kafaca uyuştuğunuzu anladığınız zaman, ona birtakım ayrıcalıklar tanıyarak ortaklık bağlarınızın daha da güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Akıllı fakat çok zeki olmayan ortağınız çok da tutucudur. Bununla birlikte ortağınızla aranızdaki sorunları olgunca tartışabileceksiniz. Düşsel projelerinizin gerçekleşmesinde onun güzel düşüncelerinden ve somut yaklaşımlarından yararlanacaksınız. Yapacağınız iş akıllı davranmayı ya da riski göze almayı gerektiriyorsa, boğa ortağınızı oldukça yumuşak ve alttan alarak yönetmeniz, onun araştırıcı sorularına karşı hazırlıklı olmanız gerekecektir.

Şanstan nefret eder. Güçlükleri kendi çözüm yolları ile göğüslemeyi yeğ tutar. Bir iş için harcadığı zaman ve çaba, boğa burcu insanı için önemsiz olabilir. Ancak kendi kazancı söz konusu olduğunda, saldırıya hazır bir boğada farksız olacaktır.

Son derece inatçıdır. Bir düşünceyi kavraması da çok yavaştır. Zaman zaman anlamsız bir yüzle sanki bir duvarla konuşuyormuşsunuz izlenimini yaratabilir. Ortada ilgisini çeken bir konu varsa onu iyice anlayıncaya kadar uğraşır. Yapmayı kararlaştırdığı projesinden onu hiç bir güç geri döndüremez. Belirli bir programla ve yöntemli çalışmasıyla istediği başarıya ulaşır.

Düşüncenizi beğenmediği zaman ilgilenmez. Zorlamanız, işyerinde fırtınalı bir havanın esmesine neden olabilir. Ruhsal ve fiziksel rahatlıktan hoşlanır.

Boğa burcu insanı, yoğun fiziksel çalışmalarıyla yorgun düşmüş ya da çalışmaktan sıkılıp kendi kabuğuna çekilmiş olabilir. Onu bu kabuktan çıkarmayı kendinize verilmiş bir görev sayarsınız, bunu ancak dostça yaklaşımlarınızla sağlayabilirsiniz.

Sahip olduğu her şeye büyük bir heyecanla bağlıdır. Tehlikede olduğunu anlarsa bir işten genellikle geri döner. Sanata ve doğa güzelliklerine karşı büyük bir yakınlık duyar. Hareketli kent yaşamı, ona göre değildir.

Namuslu ve sadıktır. Özellikle para konusunda çok dürüst bir kişidir. Ancak eğlence yaşamına kapıldığı zaman harcamaları artar. Giyecek, yiyecek ve dostları için çok fazla harcamalar yaparlar.

Son derece sabırlı ve kendini kontrol edebilen boğa ortağınız, burçlar kuşağında en güç sinirlenen, ancak sinirlendiği çevresindeki insanlar için tehlikeli olabilecek kadar mantıksızca öfkeye kapılabilen bir kişidir. Uyumsuz bir boğa ortağı ise her kuruşunun hesabını yapan, fazlasıyla eli sıkı, maddeci, bunun yanı sıra tembel, sıkıcı, hoşgörüsüz ve inatçıda da olabilir.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın