Rüyada namaz kılınan yön görmek

Rüyada namaz kıldığını gören kimsenin, mezhep ve itikadi bozuk, insanlara iftira eden ve günah işlemeye çok cesaretli olduğuna delalet eder, çünkü o kimse, bu haliyle Yahudilerin mezhep ve gidisatina muvafakat etmis olur.

Yönü güneydogu, tarafina ise, bidatçi ve batil şeylerle meşgul olan birisi olduğuna delalet eder. Çünkü dogu, hiristiyanlarin kiblesidir. Haça tapmak ise, batildir.

Eğer Kabeyi arkasına almis ise, o kimsenin masiyet ve büyük günahlar işlediğine veya yalan yere yemin ettiğine yahut namuslu bir kadma iftira ettiğine, kötü şeylerden kaçınmadığına ve hukukullahi muhafaza edemediginden Müslümanligi terketmesine ve ona riayet etmemesine delalet eder.

Çünkü mecusiler her türlü harami işlemek için kendilerine kolaylik göstermislerdir.

Bir kimse rüyada kibleyi bilemedığını veya kibleyi aradigim, ancak hangi tarafta olduğunu bilemedığını görse, o kimsenin dininde hayrette olmasına delalet eder.

Dogru olarak Kabe tarafina namaz kildığını gören kimsenin, dininin dogru olduğuna delalet eder.

Üzerinde beyaz bir elbise bulunduğu halde kibleden başka bir yöne namaz kildigini, dogru ve düzgün bir şekilde de Kuran okuduğunu gören kimse, hacca gider.

Rüyada doguya, dogru namaz kildığını gören kimse, kaderiyecilerin görüsünü dogru bulur ve Hiristiyanlarin görüsüne uymayi tercih eder.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın