Oğlak burcu ve diyet

Oğlaklar su içmeyi sever. Sıvılarla arası daima iyidir. Sürekli bağırsak problemleri yaşadıkları için lifli gıdalar tüketmelerinde fayda vardır.

Oğlaklar kemik yapısını simgelediği için kalsiyuma yaşam boyunca ihtiyaçları vardır. Deniz ürünleri sağlıkları için ideal bir beslenmedir. Ayrıca çilek ve incir, ceviz kereviz ıspanak, başlıca gıdalarıdır.

3 günde 2 kilo verecekleri özel diyet günde 2 litre su ile desteklenmeli.

Oğlak burcu diyeti 1. gün

Kahvaltı
Bir bardak sıcak süt, bir dilim ekmek, bir kibrit kutu yağsız peynir, iki galeta veya dört tane diyet bisküvi, şekersiz çay ve kahve.
Öğle yemeği
Izgara balık, haşlanmış sebze, bol yeşil salata, bir dilim kepek ekmek. Öğün arasında iki ceviz ve bir bardak diyet süt.
Akşam yemeği
İki dilim kepek ekmek, iki dilim dil peyniri, bir domates ve bir salatalık, şekersiz çay ve kahve. Ara öğün de bir porsiyon meyve bir bardak diyet süt. Gece yatarken bir fincan yeşil çay.

Oğlak burcu diyeti 2. gün

Kahvaltı
bir bardak süt içinde yulaf ezmesi ve bir porsiyon meyve. Daha sonra şekersiz çay ve kahve. Öğün arasında dört adet diyet bisküvi, şekersiz çay ve kahve.
Öğle yemeği
Ton balıklı yeşil salata, bir adet armut, ara öğün, küçük bir dil peyniri ve bir dilim kepek ekmek.
Akşam yemeği
Bol yeşil salata haşlanmış her hangi sebze, 1 kase diyet yoğurt. Ara öğün, bir dilim karpuz ve yatarken bir fincan yeşil çay.

Oğlak burcu diyeti 3. gün

Kahvaltı
bir dilim kepek, bir dilim dil peyniri, bir salatalık, bir domates, şekersiz çay ve kahve.Arada bir meyve.
Öğle yemeği
Zeytinyağlı tavuklu salata, arar öğün, 1 kase diyet yoğurt.
Akşam yemeği
Yoğurtlu sebze yemeği ( bir kaşık zeytin yağı ile pişirilecek) Haşlanmış tavuk yatarken bir bardak diyet süt.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın