Yengeç burcu ve iş hayatı

Yengeç insanı iş konusunda yaradılıştan yeteneklidir. Para işlerinden anlar. Zaman anlayışı da çok iyidir. Korkunç tutkusu ile iş dünyasında önemli işler başarabilir. Bununla birlikte oldukça ters huyludur. Böyle bir ortakla nerede, ne zaman ne yaptığınızı siz bile anlayamaya bilirsiniz.

Heyecanlı konuşkan sonra birdenbire asık suratlı ve içe dönük olabilir. Yuvasında huzuru bozulmuşsa, ya da bir gönül meselesine üzülmüşse içine düştüğü sıkıntıdan kolayca silkinip kurtulamaz ve çalıştığı ortamda rahatsız edici bir atmosfer yaratabilir. Burçlar Kuşağındaki, simgesi yengece benzer.

Yumuşak ve incedir. Yengeç ortağınız her zaman pek konuşmaz. Öğütleri ile sizi yönetmesine karşı önlem almalısınız. Sezgileri çok güçlüdür. Zekice hareketlerinin yanı sıra bu sezgilerine de güvenebilirsiniz.

Genellikle her konuda bilgisi vardır fakat bir konuyu yeterince anlamadan ve üstünde düşünmeden, mantıksızca kararlara varabilir, saçma önerilerde bulunabilir. Ortağınızın işinde büyük bir dirençle çalıştığını göreceksiniz. Çevresinde her şey yerle bir olmuş görünse bile, olağanüstü tutkusu yaptığı işin peşini bırakmasına engel olacak ve büyük bir bağlılıkla yaptığı işi sonuna kadar götürecektir.

Sessiz bir işçi, zamanı iyi ayarlayan uzman bir yöneticidir. Yavaşça birtakım arkadaşlıklar kurar ve bir gün birdenbire idareyi ele alır. Olabildiğince arka planda kalmak, yengeç ortağınızın huyudur. Olay çıkartmaktan da hoşlanmaz. Onunla geçinebilmek için onun vazgeçemeyeceği eski model usullerine katlanmanız gereklidir, çünkü alışkanlıklarına çok bağlıdır.

Kincilik yaradılışında vardır. Başarılı ve aranan bir kişi olmak ona, özellikle zevk verir. Hedefine varmak için sizin yardım edebileceğinize inandığı sürece, sizinle iş ortaklığı yapacaktır, yoksa sizi herhangi bir insan olarak değerlendirecektir. Çok geçmeden onun huysuzluklarından ve ters cevaplarından sizden hoşlanıp hoşlanmadığını kestirebilirsiniz.

Kaderine boyun eğmesi, işi oluruna bırakması, ortaklığınız için bir tehlike olabilir. Böyle durumlarda yengeç ortağınızın arkasına atacağınız bir tekme uzun zaman için onun aklını başına toplamasına yetecektir. İş toplantılarınızda fazlası ile sıkıcı olacak ve çevresindekiler üzerinde sanki o toplantıda yokmuş izlenimi verecektir.

Kişisel düşüncelerini açıklaması merakla beklenirken huzur bulduğu evine ya da iş yerine kapandıktan sonra konuyu daha iyi düşünecek ve o toplantıda kendisinden beklenilen yanıtı en iyi biçimde verebilecektir. Yengeç ortağınız kendisine baskı yapılmasından hoşlanmaz. Zihni genellikle geçmişle ilgili olduğundan işyerinizi antikalarla ve eski püskü eşyalarla doldurabilir. Duygusal ülkücü, duyarlı ve çok çabuk kırılan bir kişidir.

Yengeç ortağınızı gücendirecek olursanız, hemen kendisine yakın bulduğu kişilere koşacak, hatta hastalanacaktır. Kendisine yapılan aşağılamayı kesinlikle unutmaz ve yine aynı duruma düşmemeye çalışır. Kendisine karışılmamasını da isteyebilir ama kendi haline bıraktığınızda zorluklar ve yanlışlıklar içine sürüklenebilir. Bu durumda ona büyük bir anlayışla yardım etmeniz gerekecektir.

Önlemci ve tutumludur. Eski ve değerli kitaplardan oluşan bir kitaplık ya da antika eşyalar dışında ortaklığınızın parasının herhangi bir şeye harcanmasını istemeyecektir. Onun iyiliğini düşündüğünüzü anladığı zaman daha çok çalışacaktır. Bu ortağınızla aynı görüşü paylaştığınız sürece, ortaklığınız daha sağlam ve daha uzun ömürlü olacaktır. Olumsuz bir yengeç ortağı, sessizliğinin yanı sıra, huysuzluğu, kararsızlığı keyifsizliği ve tutuculuğu ile aşırı derecede duyarlı bir kişidir.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın