Yengeç burcu erkeği

Yengeç erkeği mükemmel bir partnerdir. İlgilenilmeyi ve hayatın problemlerinden korunmuş olmayı çok sever. Bebeklik döneminden itibaren Yengeç tiplerinin hayatını etkileyen en önemli faktörün genellikle anne olduğu görülür. Birçok yengeç erkeğin, çok güçlü olan, ya da yetişkin bir erkek olduklarında bile annelik yapma konusunda ısrarlı olan anneleri vardır. Annenizle ilişkinizin bir zamanlar zor olup olmadığını hesaba katmadan kendinizi yargılamayın.

Ayrıca, güvensizliğe sebep olabilecek o anne etkisinin duygusal ilişkilerinizi yaralamasına izin vermemeye çalışın. Bir yengeç erkeğinin ikili ilişkilere atılmadan önce “Anne Problemlerini” çözmesinde yarar var.

Tıpkı yengeç kızları gibi yengeç erkeklerinin de annelik içgüdülerine benzeyen bir tarafları vardır. Çünkü yengeç burcu dişi enerjiye sahip su grubundan bir burç olduğu gibi aynı zamanda ayın dönemlerinden de etkilenir. Zodyakın en tutkulu ve de güçlü tipi olmasanız bile sevdiğiniz kişiye duygularınızı en ince seviyede ve yoğun biçimde aktarabilirsiniz. Yeter ki içinde yaşadığınız yuva güvenli olsun. Ya da siz kendinizi güven içinde hissedin…

Biraz huysuz, biraz alıngan

Kişiliğinizin huysuz, alıngan ve aşırı olan yönlerini kontrol altına almayı başarabilirseniz, aşk hayatınız mükemmele yakın seviyelere ulaşabilir. Yoksa sevdiğinizin üzerinde bıktırıcı ve sıkıntı yaratıcı bir etkisi olacaktır ki, bu da ilişkinizi olumsuz yönde etkileyecek demektir.

Tipik yengeç, mükemmel bir koca ve babadır. İlgili, iyi kalpli, merhametli ve sorumluluk duygusu gelişmiş tiplerdir. İyi bir kariyer ve dengeli bir aile yaşantısını birlikte oluşturmayı başarabilecek bir potansiyele sahiptir.

Kısaca burçlar kuşağının “aile babası” tanımına en fazla uygun tipleri olduğu söylenebilir. Tabii bu arada duygusal ihtiyaçlarınızın gerçekleştirilmesi konusunda çok istekli olmanız iyi bir şey fakat bencil tarafınızı törpülemeniz gerekiyor. Sevdiğinizin ihtiyaçlarını düşünmeyi öğrenmelisiniz. Yengeç erkekleri genellikle kendilerine pek de uygun olmayan eşler seçerler.

Ya çok zor bir kadından hoşlanır, ya da kendisini yaralayacağını bildiği halde peşinden koşmaya devam eder. Ayın dönemleri gibi Yengeçlerin de duygusal dönemlere ihtiyacı varmış gibidir. Dalgalanan duygularla birlikte heyecanlarını kendi içinde yaşamayı sever.

Ayın karanlık dönemleri gibi zaman zaman kabuğuna çekilir. Fakat sürekli aynı halde kalmaktan da hoşlanmaz. Tabii bu arada kendinizle ilişkiye girmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Duygularınızı tahlil etmeye çalışmalı, kendinizle barışmanın yollarını bulmalısınız. Bunun için hissettiklerinizi kendinize itiraf ederek başlayabilirsiniz.

Bu arada hayattan neler beklediğinizi de belirlemenizde yarar var. O zaman duygusal açlığınızı mümkün olan en iyi şekilde, tatmin etmenin yollarını bulabilirsiniz. Yengeç tipleri bir boğa gibi olmasa bile rahatsız olmak istemezler. Hatta bunun fikrine bile katlanamazlar.

Ve onlar için en rahat olacakları yer, evleridir. Belki müthiş bir konfor, kocaman bir ev beklentileri yoktur ama (Boğalarda vardır) mutlaka tek odalı olsa bile kimsenin rahatsız etmeyeceği bir evleri olmalıdır.

1 yorum Aşağıdaki formu kullanarak siz de yorum, görüş ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

  1. cok tesekkurler

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın