Yay burcu ve aşk

Aşk için en çekici ve ilginç burçlardan birisi de yaydır. Yaşamı bir eğlence gibi algılayan yay, aşkı ve hayal kurmayı da çok sever. En önemli özelliklerinden bir tanesi espri yeteneğidir. Daima yeni fikirlerle doludur ve yaşama karşı hevesli bir yaklaşımı vardır.

Yayın özgürlük tutkusu, bonkörlük ve macera arayışı da diğer önemli özellikleridir. Heyecan, ihtiras, romantizm macerasına rağmen, bu özgür ruh, bir yere bağlanıp kalmayı oldukça sıkıcı bulabilir.

Yay aşkı bir macera ya da mücadele gibi algılar. Yay ilk kez birlikte olduğu insandan etkilenmezse, ilişkiye devam etmez. Yay için gittiği yerden ya da yediği yemekten çok, karşısındakinin ne anlattığı önemlidir. Yay burcu insanı pek çok konuya derinden ilgi duyduğu için partnerinin de entelektüel olarak zengin olmasını ister. Yaylar entelektüel olarak gelişkin ve konuşmasıyla zevk veren insanlardır. İlişkide kısa bir süre sonra,

Yayın oldukça net ve direkt yaklaşımları ortaya çıkmaya başlar. Genellikle karşısındakinin ne hissedeceğini ya da düşüneceğini pek önemsemeden, içindekini dışarı aktarabilir. Aslında burada doğal olmak isteğinden başka, kötü bir niyet söz konusu değildir. Yayın ilişkideki temel amacı, eşine sadık kalabilmektir.

Ancak evine aşırı düşkün, dışarı çıkmak istemeyen bir insanla ya da çok kıskanç bir eşle birlikte olabilmek yay için mümkün değildir. İlişkinin gerektirdiği özgürlükten vazgeçme durumu, yayın kendini tuzağa kapılmış hissetmesine neden olur.

Kendine uygun bir eş bulduğunda, sakladığı derin ihtirasların ve sıcaklığın ortaya çıkması da kaçınılmazdır. Bu andan itibaren yay ile geçirilecek bir yaşamda sıkılmak mümkün değildir.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın