Rüyada un fabrikası görmek

Rüyada degirmen görmek, aile halkınin sıkıntı ve darliktan kurtulmasina yahut fakirlikten sonra zenginliklerine, bekar erkek için ese, bekar kız için kocaya işarettir.

Degirmen bulunmayan bir evde degirmen görmek, şiddet ve zorluklara, düşmanliga işarettir. Eğer degirmende ekmek, et veya bal ögütse, aile halkınin bozucu, gösteriş maksatlisi ve sevici olmalarına işarettir.

Degirmende bugday veya arpa veya kendisinden istifade edilen faydalı bir şey ögütse, aile halkınin işlerinin kolayligina ve rızıklarinin yolunda gitmesine, hastalıklardan şifa bulmalarina, işlerini idare eden kimseyi yenilemelerine, işarettir.

Şehir ve kasabanin ortasinda görülen büyük degirmen, eğer o sehir ve kasaba harap ise meydana çıkacak savaşa işaret eder, hususiyle o degirmende ateş veya büyük tas ögütülürse, eğer sehir harap değilse ve orada ögütülen kötü kokulu arpa, su, çamur ve yahut et olursa salgin hastalığa işarettir.

Bazı tabirciler, “Su üzerinde bulunan degirmen, işlere nezaret eden ve elinden çok mal geçen bir adamdir.” dediler. Bir kimse o adama siginsa, onun çalışma ve gayreti güzel olur.

Rüyada degirmenin döndügünü gören kimseye degirmendeki un miktannca gelecek hayra işarettir.

Bazen degirmenin döndügünün görülmesi yolculuk, degirmenin bugdaysiz dönmesi şiddet ve sıkıntıdir.

Degirmenin egrilik ve aksaklik ile dönmesi piyasanin pahaliligina işarettir.

Bir kimse kendisinin dolap ile dönen bir degirmenin olduğunu görse, temiz bir rızka işarettir.

Bir şey ögütmeksizin degirmenin döndügünü görmek, yolculuktur.

Degirmenin sebepsiz olarak döndügünün görülmesi, ecelin yaklaşmasina işarettir.

Yorum yapın