Rüyada şimşek görmek

Şimşek daima korku ve şiddetle yorumlanır.

Rüyada simsek çektiğini görmek, rüya sahibinin bir şeyden korkacağına işarettir.

Simsek ışığından, elini uzatarak bir parçasını avuçları içine aldığını görmek, kendine Hayri ve menfaati olan bir işi yapacağına delalet eder.

Arka arkaya simsek çektiğini görmek, o yıl feyiz ve bereketin çok olacağına delildir. Evinin içinde simsek çektiğini görmek, zengin olacağına; karanlıkta simsek çakarak etrafı aydınlattığını görmek, sıkıntıdan kurtulacağına işarettir.

Bir başka rivayete göre de rüyada yalnız simsek görmek, sapıklıktan sonra hidayete, bazen de görmeye ariz amik olan zaaflığa işarettir. Eğer rüyayı gören hasta ise ölümünden korkulur.

Bazen de simsek görmek, gizli olan şeyleri keşfetmeğe ve kendisine gelecek habere, bazen de kaybolmuş bir kimsenin gelmesiyle müjdeye yahut rızkın yenilenmesine ve mahsur olan kimselere yardım etmesine işarettir.

Bazı kere de simsek, şiddetten kurtulup kurtuluşa, kurtuluştan da şiddete dönmeye işarettir. Gördüğü şimşekle beraber yağmur da yağıyorsa rüya sahibinde kötü ve çirkin bir hadisenin zuhuruna alamettir.

Bir adam şimşekten kendisine bir şey isabet ettiğini görse, birisi ona iyilik, yardım ve Allah için ona muhabbet eder. Yağmursuz görülen simsek, kendisine yapılan vaadin yerine getirilmemesine işarettir.

Bazı tabirciler şemseyi, uzak bir yerden elde edilecek menfaatle tabir etmişlerdir. Şimşeğin, elbisesini yaktığını gören kimsenin hanımı hasta ise ölür.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın