Rüyada saçın ağarması görmek

Rüyada saç ağarmak, gençler için vakara işarettir. Bazı tabirciler, ömrün uzun olmasına, bazilan da zayıflığa işarettir, demişlerdir. Aklik sakal ve başın tümünde olursa, fakirlige işarettir.

Bir kimse saçının bir kısmınin ağardığını görse vakar ve ciddiyetinin çok 1yi olduğuna, başı agaranin hanımı hamile ise, bir erkek çocuğunun olacağına işarettir. Bir kimse sakalinda beyaz tüyleri yolduğunu veya bu tüyleri kestigini görse, o adam ihtiyarlara hürmet eder. Kadin rüyada başınin ağardığını görse, kocası fasiktir (günahkardir).

Bazı tabirciler baş ağarması, kaybolmuş bir kimsenin veya misafirin gelmesidir, demişlerdir. Vücul killarinin ağardığını gören zengin ise, malının gideceğine, fakir ise, ödenmes) güç olan borca işarettir.

Taninmayan bir kadının saçının ağarması, hububat kurutmaya, askerin tümünün başının ağarması, zaaf ve firara işarettir. Hasta kimsenin başındaki saçlarinin ağarması ise, ölüm ve kefene işarettir.

Korkan kimse için saç ağarması, hakim, melikten veya Devlet Başkanindan kurtulmaya işarettir.

Bazı tabirciler, kadının saçının ağarmasıni görmek, kocası veya kocasının akrabalan tarafından çirkin söz isitecegine, bazen de, bosanmaya işarettir, demişlerdir. Çünkü erkekler kadının saçının ağarmasıni, hos görmezler.

Saçı ak bir kimse, rüyada saçının daha fazla ağarmıs olduğunu, fakat bunlarin içinde siyah tüylerin de bulunduğunu görse, olgunluga işarettir. Saçinin tamamen ağardığını gören kimse, amirinden veya büyügünden nahos bir şey görür.

Rüyada göğüs kılının beyaz olduğunu gören kimsenin yemeği kokar. Bir kimse rüyada sakalinin beyaz ve berrak olduğunu görse, izzet, rütbe ve şöhrete nail olur.

İbn-i Şirin’Hazretleri saçı henüz ağarmamis kimsenin rüyada saçının ağarmasıni iyi görmemistir. O, “saç ağarması malın azalmasidir” derdi. Saçindan ağarmıs bulunan tüyleri yolduğunu gören kimse, muhalefette bulunur, ihtiyarlara, saygı göstermez.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın