Rüyada perde görmek

Rüyada perde görmek istenmeyen bir misafire veya canınızın aşırı derecede sıkılmasına yorumlanır.

İstenmeyen bir misafir, canınızın aşırı derecede sıkılmasına ve birtakım sorunlar yaşamanıza neden olacak.

Perdeyi kapatmak önlemdir ama içerisi karanlık oluyorsa önlem boştur.

Perde yeşil ise herşeyin çok iyi olacağına işarettir.

Açılan perdeler doğru söz, sırların ortaya çıkması, dürüstlüktür.

Rüyada perde, bir çok şekilde tabir olunur.

Kuvvet, zaaf, keder, örtü, ve daha başka şeyler.

Gerektiğinin disi bir yerde perde çekilmis görmek, hüzün ve korkudur.

Eğer bu perdenin olduğu yer fena bir yerse daha kötüdür.

Perdenin kalin olması, hüzün ve kederin şiddetine ve perdenin inceligi, korkuya işarettir.

Bir perdeyi yerinden çıkarıp götürdüklerini görmek, o perde sahibinden keder ve korkunun sık olmasına, eğer perde sahibi bilinmiyorsa, rüya sahibinin keder ve korkudan kurtulmasina işarettir.

Bazı tabircilere göre; rüyada perde görmek, iyi huylu insanlar için örtü, yani günahlardan ve halkın dedikodusundan kurtulmaktir.

Cabir-ül Mağribi’ye göre; devlet adamlari için yeni perde görmek ferah ve sevince, halk için hüzün ve kedere, eski perde ise genellikle hüzün ve keder, bir rivayete göre, de sevince delalet eder.

Ebu Said El-Vaiz’e göre; rüyada perde görmek, kadın tarafından hüzün ve keder vermege işarettir.

Dükkan kapısında asili perde görmek, geçim yüzünden kedere, mescit ve cami kaplamda perde görmek din yönünden endişeye; evin kapısında perde görmek, dünya için keder ve sıkıntıya delalet eder.

Eski ve yirtik perde, keder ve sıkıntınin hemen geçeceğine, yeni perde ise uzun sürecek keder ve endişeye, yukaridan asağıya yirtik perde, çabuk ferah ve sevince, eninden yirtik olan perde, rüya, sahibinin irzinin lekelenmesine işarettir.

Bir köpeğin bir perdeyi yırttığını gören, keder ve sıkıntısından kurtulur.

Siyah perde hükümet tarafından gelecek kedere, beyaz veya yesil perde keder ve sıkıntınin geçerek hayra ulasilacağına delalet eder, bir rivayete göre, korku ve endişesi olan bir kimsenin perde görmegi hayırla yorumlanır.

Bir başka rivayete göre de rüyada perde görmek, bir kişim işleri gizlemeye işarettir.

Bilinmeyen perde onu gören için üzüntü ve kederdir.

Mescidin kapısında olan perde dini işlerde, evin kapısında asili olan perde de dünya işlerinde üzüntü ve kederdir.

Rüyasında yirtilmis perde gören kimse nese ve sevince erer.

Siyah perde görmek insana malı tarafından gelecek bir üzüntü ile tabir edilir.

Verinin dışında asili olarak görülen perde üzüntü ve kederdir.

Asilmasi çirkin görülecek yerde perdenin asili olarak görülmesi şiddetli sıkıntı ile tabir edilir.

Fakat bu üzüntünün sonu hayırla sonuçlanir.

Siyah perde, devlet Başkani tarafından üzüntü ve kederdir.

Yesil perde, hayra ve övülecek sonuca işarettir.

Perdenin kesilmis ve yirtilmis görülmesi, görenin üzüntü vekederinin gitmesine işarettir.

Çiplak olan bir kimse kapisma asili bir perde göre, kendisini dinen güzel bir yola götürecek ve fakirlikten kurtulup bir kadınla evlenmesine işarettir.

Perdenin çokça büyük olması, üzüntünün de büyüklügüne işarettir.

Bir kimse rüyasında büyük bir kösükün penceresine asili olan bir perde görülse ve yerlere de etekleri sarksa o kimse uzak bir yolculuğa çikar ve yolculukta çok zahmet çeker.

Bazı tabircilere göre perde görmek, işlerin gizli ve sakli tutulmasina perdelerin açılması kaldirilmasi ise rezil ve rüsvay olmaya işarettir, demişlerdir.

İstenmeyen bir misafir, canınızın aşırı derecede sıkılmasına ve birtakım sorunlar yaşamanıza neden olacak.

Rüyada perde görmek; yapmış olduğunuz hataları saklama çabanıza, perdeyi dükkan kapısında görmek; geçim sıkıntısı çekileceğine, evin kapısında siyah perde görmek; evde ölüm olacağına, eski perde; uzun sürmeyecek bir sıkıntıya, yırtık perde; mutluluğa, beyaz perde; çabuk atlatılacak bir kedere işarettir.

İşleri gizlemeye, sır araştıran arkadaşa, malını başkasından kıskanan kadına, desenli perde kadına, çocuğa ve kişinin sahip olduğu şeylerle edindiği itibar ve hürmete, bilinmeyen perde üzüntü ve kedere, ev kapısındaki perde dünyalıktan gelecek üzüntüye, eski perde devamlı olmayan üzüntüye, yeni perde sürekli üzüntüye, yırtık perde ferahlık ve sevince, siyah perde mal tarafından gelecek üzüntüye, yeşil perde hayır ve menfaate, cami kapısındaki perde dince üzüntü ve kedere, perdeyi olmaması gereken yerde asılmış olarak görmek, sonu hayırla bitecek üzüntüye, katlanmış ve ağır olan perde ziyade üzüntüye, perdeyi kesilmiş yahut alıp götürülmüş görmek üzüntü ve kederin geçmesine, çıplak olan birinin yahut kacasız kadının ev kapısında perde görmesi, kendilerini günahtan ve yoksulluktan alıkoyacak biriyle evlenmeye, dikey olarak, uzunlamasına yırtılan perde çabuk çıkacak olan sevinç ve ferahlığa, enine yırtılan perde, sahibinin ırz ve namusunda meydana gelecek noksanlığa, bir sıkıntısı olanın taht üzerinde perde görmesi emniyet ve güvene, perdelerin açılıp kaldırılması rezillik ve rüsvaylığa delalet eder.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın