Rüyada oluk görmek

Arada bir iyilik yapan kimseye, ev hizmetlerini gören kimseye, elçi ya da vekile, kendine emanet edilen şeyi hakkıyla koruyan yahut emanetin hakkını veren insana, çörtenlerde biriken yağmur sularının oluklardan aktığını ve bu berrak sudan insanların istifade ettiğini görmek ucuzluk ve bolluğa, hayır ve berekete, oluktan su aktığını görmek üzüntü ve kederden kurtulmaya işaret eder.

Oluktan bulanık yahut pis kokulu su aktığını görmek yara, çıban, kabarcık ve diğer cilt hastalıklarına, oluktan kan akması, insanların kanını akıtacak düşmana, yağmursuz bir havada çörtenden yahut bulun suyunu aşağı indiren oluktan su aktığını görmek fitne ve anarşiye, bunun sonucu akacak kana işarettir.

Kabe’nin üzerinde bulunan altınoluğun altında olduğunu ve üzerine bu oluktan berrak su döküldüğünü görmek ilahi rahmete, ümit ettiği şeyin meydana gelmesine delalet eder. Sıkıntılarınızdan ve dertlerinizden kurtulacaksınız demektir.

Oluktan temiz su akması, işlerinizde başarı kazanacaksınız, bol para kazanacaksınız anlamındadır.

Oluktan kirli su akması arkanızdan size komplo kuran insanların bulunduğunu haber verir.

Rüyada yağmur oluğu gelen ve gelecek olan paradır. Oluk ile ilgili rüyalar iki şekilde tabir olunur; halk arasında ün yapmış kimselerle arkadaşlık yapmak, bol geçim.

Yağmur yağmadığı halde oluktan su aktığını görmek, arkanızdan birçok dedikoduların yapıldığına, yağmurlu günlerde oluktan su aktığını görmek ise, o yere feyiz ve bereketin geleceğine işarettir.

Oluktan su yerine kan, aktığını görmek, hayatınızda bazı fırtınalı anlar geçireceğinize; yakınlarınızdan biri hakkında kötü sözler duyacağınıza delalet eder.

Oluklardan çamurlu sular aktığını görmek, mutlu bir hayata kavuşacağınıza; çamurlu ve bulanık suların aktığını görmek ise felaketli günler yaşanacağına delildir.

Bir başka rivayete göre de rüyada oluk görmek, iyilik sahibi bir kimseye işarettir.

Bir kimse rüyada bir takım olukların yağmursuz bir havada aktığını görse, fitnelere ve akan olukların sayısınca boyun vurulmaya işarettir.

Bazen de oluklar ferahlığa, üzüntü ve kederden kurtulmaya işarettir.

Çünkü oluklardan suyun akmasıyla, halkın üzüntü ve kederi gider.

Bazen oluklar, elçi ve vekile veya kendisine emniyet edilen şey de hıyanet etmeyerek herkese layıkıyla hakkıni veren emin bir kimseye işarettir.

Eğer oluklardan kan aksa, o şehir halkının kanlarını akıtacak düşmana işarettir.

Eger oluklardan safi su aksa ve halk da ondan faydalansalar, ucuzluga v( bolluga ve emniyete; bulanik ve pis kokulu su akmasi ise hastalıklara vt sıkıntılara işarettir.Rüyada oluk görmek; tanınmış, sohbeti dinlenir bir kimse ile arkadaş olacağınıza, yağmur yağmadığı halde oluklardan su aktığını görmek; hakkınızda çok üzüleceğiniz kötü bir söz duyacağınıza, bazı yorumculara göre rüyada oluk görmek; sıkıntı ve üzüntülerden kurtulmaya, oluklardan kan aktığını görmek; oturduğunuz şehirde birinin öldürüleceğine, oluklardan kötü kokulu bulanık bir suyun aktığını görmek; hastalığa, oluktan su içtiğini görmek; bir yerden elinize mal geçeceğine işarettir.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın