Rüyada küpe görmek

Rüyada küpe görmek, çok çeşitli şekillerde tabir olunur. Kulağında küpe olduğunu gören, güzel ses ve müzik aleti dinlemeyi sever.

Kulağındaki küpelerin mücevher ile süslü olduğunu ve her birinde birer inci veya inciler bulunduğunu gören, Kur’an-ı Kerim’i ezberler veya bir hayır işler, ama tamamlayamaz.

Kulaklarında halka olduğunu gören, halk arasında sevilen ve sayılan bir kişi olur. Küpesinde kıymetli bir inci olduğunu gören, Kur’an veya dini bilgi tahsil eder. Eğer halkadaki inci düşerse. Kur’an’ı ve her şeyi unutur.

Karısının kulaklarında altından veya gümüşten yapılmış bir çift halka veya biri altın ötekisi gümüş iki halka gören karısını boşar.

Ebu Sait el-Vaize göre; rüyada küpe görmek, erkek ve kadın için aynı şekilde tabir olunur. Altın küpe, şarkıcılıkla tabir olunur. Kulaklarında gümüş küpeler gören, bütün Kur’an’ı ezberler.

Kulağında gümüş küpeler gören kadın hamile ise erkek çocuk doğurur. Rüyasında kulağı küpeli bir kadınla konuştuğunu gören, büyük bir şehirde ticaret yaparak para kazanır.

Karısının kulağında biri altın, diğeri gümüş küpe gören karısını boşar. Bir başka rivayete göre de rüyada hanımının kulağında küpe görmek, ticarete işarettir.

Rüyada kulaklarında incili küpe gören kimse, dünya bezeklerinden güzellik ve mala ve güzel bir sesle Kuran ezberlemeye işarettir.

Hamile bir kadın rüyada kulağında küpe görse, karnındaki çocuğun erkek olduğuna işarettir. Eğer küpe gümüşten ise, onun çocuğu Kur’an’ın yarısını ezberler. Eğer altından olursa Kur’an’ın hepsini ezberler. Eğer küpe incisiz olursa, çocuğu şarkı ve türkü söyler.

Bekâr bir kız küpelerden birisini rüyada görse, evlenir. Erkek çocuğun kulağında görülen küpe, ziynettir. Buluğ çağına girmiş çocuk ve erkeklerin kulağında küpe görülmesi, makbul değildir.

Kulağında bir takım küpeler olduğunu gören kimse, Kur’an’ı ezberler veya halk içinde şeref ve itibar göreceği bir ilmi tahsil eder.

Küpe kadın için kocasına, küpenin salkımları onun çocuklarına işarettir. Bazen de küpe, hayvan otlak yerlerine yahut kadınların ziynet için takındıkları şeyleri yemeye işarettir.

Kulağında küpe olduğunu gören kimse, güzel ve ahenkli şeyleri dinlemek ister. Veya bizzat böyle yerlerde bulunup dinler.

Rüyada bir kadını veya bir cariyeyi ve onların kulağında salkımla veya salkımsız küpe olduğunu gören kimse için mamur bir şehir ve nahiyede meydana gelecek kar, ticarete ve gezinti yerinde bulunan hizmetçilere işarettir.

2 yorum Aşağıdaki formu kullanarak siz de yorum, görüş ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

  1. mükemmel bir rüya

  2. çok güzel bir rüya

Yorum yapın