Rüyada kumru görmek

Rüyada kumru görmek hayra ve hoş olan şeylere yorumlanmıştır.

Rüyada görülen kumru kuşu kaybın bulunmasına, üzüntü ve kederin gitmesine, arzu ettiği işin olmasına işarettir.

Erkek kumru haber ve elçiye, güzel sesli bir adama yahut hamile olan kadının erkek çocuk doğurmasına, dişi kumru dindar kadına yorumlanır.

Kumruyu bahar mevsiminde görmek arzu edilen işin o mevsim içinde olmasına, diğer mevsimlerde kumruyu görmek, arzu edilen şeyin ilkbahar mevsimine kalmasına tabir edilir.

Üveyik (yabani kumru) görmek kötü huylu, dini kıt, insanlara aldırış etmeyen kadına, bu kuşu avlamak böyle bir kadınla evlenmeye yahut münasebete, üveyiğin etini yemek mala delalet eder.

Kumru bazen rızkı bol olan bir çocuğa delalet eder.

Kumru, kişinin evlilikle veya evlilik hayatı ile kısmettir. Bu kısmetler çocuk da olabilir.

Kirmani’ye göre; rüyada güvercin görmek, kadın erkek esle yorumlanır. Kendisine bir güvercin hediye edildiğini gören, uzak bir yerden iyi bir haber alır. Bir güvercine kurşun sıktığını gören, birisine iftira eder. Birisine güvercin eti yolladığını görenin eline çok mal ve para geçer. kendisine bir güvercin uçup geldığını görene uzak bir yerden hayirli bir haber gelir. Güvercinlerde beyaz en iyisidir. Kendisine bir siyah güvercin geldığını görenin gurbette adamı varsa gelir, yoksa bir misafiri gelir. Bir şehir güvercinini avladığını gören, bir kadın yüzünden dile düşer. Beyaz güvercin avladığını gören mutlu olur. Başina veya omzuna veyahut ensesine bir güvercinin konmasi, rüya sahibinin iyi ve bilgili biri olduğuna delalet eder. Eğer güvercin siyah ve koyu renkli ise yaptığı işlerinin başarisiz, beyaz ise başarılı olacağına işarettir. Bir çok güvercinleri olduğunu gören, bir topluma baş (reis) olur. Evinden bir güvercinin uçup gittigini görmek, karısından veya kocasından ayrılacağına delalet eder. Evinin saçagina, bahçedeki ağaça, pencere önüne bir güvercinin kondugunu görmek, uzaktan bir misafirinin geleceğine delildir. Bir çok güvercinin evine gelip gittiklerini görenin çocukları, itibari ve misafirleri çok olur. Güvercinlerle oynadığını gören batil ile uğrasir. Rüyasında güvercin avlamak için yere dari serptigini gören, halkı isyana sevk eder. Bir güvercinin kanadini yolduğunu veya kestigini görmek, esinin evden ayrılmasina engel olduğuna delalet eder. Güvercin eti maldır. Rüyada kumru görmek de güvercin gibi yorumlanır. Bir başka rivayete göre de rüyada kumrunun erkegi, makamı güzel bir adama işarettir. Bir kimse rüyada kumru kusunu görse, hayra ve hos şeylere erişir. Eğer gelmesini beklediği bir kaybi varsa ona gelir. Eğer bir işi varsa, o işi yapilir. Eğer üzüntülü ve kederli ise, üzüntü ve kederinden kurtulur. Bir kimse bahar mevsiminde rüyada kumru görse, işi yapilir. Eğer kumruyu bahar mevsiminin dışında görse, işinin olması bahar mevsimine kalır. Erkek kumru hamile kadının erkek çocuk dogurmasina, disisi ise dindar bir kadındır. Bazı tabirciler de kumru, nzki bol bir çocuktur dediler. Rüyada kumru kusunun erkegini görmek, garip, hor ve bayagi bir insana işarettir. Kumru kusunun erkegini görmek, haber ve elçiyede işarettir. Bazı tabirciler, kumru kusunun erkegi, oynak bir kadına işarettir, dediler.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın