Rüyada bıyık görmek

Rüyada bıyık görmek, hoş rızıktır.

Normal büyüklükteki bıyık sünnet ölçülerinde yaşamaya, aşırı uzun bıyık sapkınlığa, haram mal yemeye yahut kedere, bıyığa güzel koku yahut yağ sürmek işlerin güzellik ve albenisine, bıyığı tamamen kesmek -yadırganmıyorsa- sıkıntıdan kurtulmmaya, aksi halde kötü şöhrete yahut fakirliğe delalet eder.

Rüyada bıyıklı olarak görülen kişinin, boş ve dağınık bir hayat yaşadığına işarettir. Eğer evli ise gayrimeşru bir ilişki yaşadığını da belirtebilir.

Rüyada bıyıklı olduğunuzu gördüyseniz, bu bencil olduğunuzun işaretidir. Sahtekarlığa uğrayacağınız anlamına da gelir. Koparılması yoksulluğa işarettir. Bıyığın uzaması üzücü, kesilmesi kötü bir haber anlamına gelir. Birinin bıyığını çekmek o kişiye zarar vereceğiniz anlamına gelir. Kara, uzun bıyık kazancın artmasıyla para bakımdan ferahlayacağınız anlamına gelir.

Rüyada bıyıklı olduğunuzu gördüyseniz, bencil bir insan olduğunuzun işaretidir. Bu rüya, sahtekarlığa uğrayacağınız anlamına da gelir.

Rüyayı gören erkek bıyıksız ise bir iş için uğraşmak zorunda kalır. Bıyıklı bir erkek için ise aşkta başarıdır.

Rüyasında bıyıklandığını gören kadın ise sıkıntılı bir döneme girecek demektir.

Rüyada bıyık gören bir insan, sefahat hayatıni sürdürür. Bıyıgi fazla uzun ve sarkik ise, boş işlerle uğraştığına, bıyı-gini kesmis görmesi ise halinde dogru ve düzenli biri olduğu anlamına gelir. Bıyıklarinin noksanligi iyilige; bıyık ve sakalini yolması, rahata, şiddet ve garazkarligin geçmesi şeklinde yorumlanır. Bıyıklı bir erkege aşık olduğunu görmek, bu rüyayı gören genç kızin mut-lu ve başarılı bir evlenme yapacağına işarettir.

Rüyasında bıyıginin tiras edildiğini veya kesilip kisaldığını gö-ren hayra erer. Borçlu ise borcunu öder. Bıyıginin az kesik olması iyi, fazla uzun olması da hayırlı değildir.

Rüyasında birinin kendisini bıyıgindan tutup çektiğini görmekte hayır yoktur. Bıyık uçlarinin uzun olması kişinin haysiyetli olmasıni ifade eder. Bıyıginin beyaz olduğunu gören bir ise başvurur sonra ondan vazgeçer. Bir küçük çocuğun bıyıginin çikmis olduğunu görmek, onun artik büyüdügüne işarettir.

Bir kadın kendisini bıyıklı görürse bir erkek çocuk doguracağına, eğer hamile değilse hiç çocuğu olmayacağına işarettir. Bıyıgin siyah ve iri olup uçlari yukari dogru kivircik ol-masi, onun kavgaci biri olduğuna, tüccar ise kazanca delalet eder.

Bir başka rivayete göre de rüyada görülen bıyık, maldır. Bir kimse bıyıgini kisalttigini görse, bunun sünnete uygun bir durum olduğuna işaret eder. Bıyıginin fazlalastigini ve uzadığını görse, sünnete karşı bir hareketinin bulunduğuna işaret eder.

Bir kimse, bıyıginin kısa veya çenesini bozacak bir şekilde kisaltsa, o kimsenin gördügü eksiklik nisbetinde malı zayi olur. Bıyıgini adeta muhalif ve yemek yemege mani olacak derecede uzun görse, bulunduğu halin ayıp ve bidat olduğuna işaret eder. Bıyıgin fazla bir şekilde uzunlugu, keder ve sıkıntıya, bazen de haram olan şeyleri içmekle şöhret bulmaya işaret eder.

Bıyıgi normal şekilde kisaltmak ve düzeltmek, sünnete uymaya işaret eder. Bıyık ve sakalini kesmeyi hos gören bir kimsenin, rüyada bıyık ve sakalini kesmesi, rahatlığa, tasa ve sıkıntınin gitmesine, bıyık ve sakalini kesmeyi çirkin görenin rüyada bıyık ve sakalini kesmesi ise, rütbesinin gitmesine, fena bir şöhret almasina, fakirlige düsmesine ve zarara uğramasina işaret eder.

Bıyık killarinin kisaligi güzel, uzunlugu ise, kötüdür. Bazen bıyık killarinin uzunlugu, içki içmeye veya zekat vermemeye yahut sahibi tarafından iştenen emaneti sahibine iade etmemeye işaret eder.

Rüyada bıyıklı olduğunuzu gördüyseniz, bu bencil olduğunuzun işaretidir. Sahtekarlığa uğrayacağınız anlamına da gelir.

Rüyada bıyıklı olduğunuzu gördüyseniz, bu bencil olduğunuzun işaretidir. Sahtekarlığa uğrayacağınız anlamına da gelir.

Yorum yapın