Rüyada bal arısı görmek

Rüyada bal arısı görmek, güler yüzlü çalışkan, kazancı yerinde hayırlı bir adamla tabir olunur.

Bir rivayete göre bal arısı kazançla bereketle; diğer bir rivayete göre de faydalı ve herkesi iyiliği ile memnun eden bir adamla tabir olunur.

Rüyasında birçok bal arısı bulduğunu yahut aldığını gören, nimet ve ganimete erer.

Kirmani’ye göre rüyasında bal arısı bilim adamına ve başka bir rivayete göre de, herkese menfaati dokunan ve ticaretle uğrasan adamlara delalet eder.

Arının kendisini soktuğunu gören zahmetle helal mal kazanır.

Bal arısını öldürdüğünü gören malından zarara uğrar.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; arı kovanından bir şey çıkardığını gören, ev halkı ve tanıdıklarına zulüm eder. Kovandan bir şey çıkardığı sırada arılar üzerine toplandığı halde ona eziyet vermedikleri ve onu sokmadıklarını gören, akrabalarının aleyhinde toplanmasına ve fakat tecavüzleri olmayacağına, eğer toplanan arılar kendisini sokarsa aleyhindeki kıyamdan zarar göreceğine, arıların hücumundan dolayı öldüğünü görmek o memleketten çıkıp gideceğine işarettir.

Bir rivayete göre rüyada bal arısını görmek, onu besleyen kimse için korku ile beraber bolluğa ve zenginliğe işaret eder.

Çiftçiler için rüyada bal arısı görmek; hayır, ucuzluk ve bolluğa işaret eder. Çiftçi olmayanlar için arı görmek, düşmanlığa işaret eder.

Rüyada arı görmek rızkla yorumlanır.

Rüyasında bir arı kovanının başında bulunduğunu ve arıların kovana girip çıktıklarını görmek geçim sıkıntısı çekmeyeceğine, rızkının bol olduğuna delalet eder.

Kendisini bir arının soktuğunu görmek, kazancını kıskanan kimselerin bulunduğuna ve kendisine göz koyduklarına işarettir.

Bir başka rivayete göre de rüyada arı görmek rızkla yorumlanır. Rüyada bir arı kovanının başında bulunduğunu ve arıların kovana girip çıktıklarını gören kimsenin geçim sıkıntısı çekmeyeceğine, rızkının bol olduğuna işaret eder.

Kendisini bir arının soktuğunu görmek, kazancını kıskanan kimselerin bulunduğuna işaret eder.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın