Kova burcu ve aşk

Kova her zaman karşı cinse çekici, esprili, farklı ve zeki gelir. Kova insanı yaşamını kendine göre düzenler ve başka insanlara delice gelebilen fikirleri hiç çekinmeden uygulayabilir.

Zaman zaman soğuk, mesafeli ve kendini beğenmiş dursa bile, aslında diğer insanlara değer veren, onları düşünebilen ve kimi zaman da bağlanabilen bir yapıdadır.

Hümaniter bir yapısı olan kova, oldukça rasyonel bir yoldan hayata katılımda bulunmayı tercih eder.

İyimserlik yaşamında temel ilkedir. Flört etmeyi ve dostluklar oluşturmayı çok sever. Kovanın dikkati en çok entelektüel anlamda uyaranlara açıktır.

Etkili ve iyi bir konuşma şekli de olumlu adımların başında gelir. Oldukça açık fikirli olan kova insanı, eleştirileri rahatlıkla karşılar ve diğer insanların fikirlerine saygı duyar. Esneklik ve tolerans kovanın en önemli karakteristikleridir. Savunmaya geçerken her zaman düşünen kova insanı, asla çok kıskanç ve aşırı duygusal olmaz.

Kovanın ilişkiye başlayabilmesi ve yürütebilmesi için belirgin bir yönteme ihtiyacı yoktur. Ancak enteresan deneyimler, farklı ortamlar, değişiklik, partnerine daha yakınlaşmasında önemli ve etkili role sahiptir. Kovanın ilişkisini geliştirmek ve güven duymak için zamana ihtiyacı vardır.

Küçük hataların ilişkide gündemde olması büyütülmesi kovanın rahatsızlık hissetmesine neden olur. Yanlışları durmadan dile getiren bir partner, kovanın kendisini mutsuz hissederek, uzaklaşmasına yol açar.

Her ilişkide olduğu gibi aşkta da kova insanının tam anlamıyla kendini teslim etmesi, kişiliğini olduğu gibi ortaya koyması çok güçtür. Karşı taraf sadakatini koruduğu ölçüde, O da sadık kalacaktır.

Genellikle kova söz vermeyi sevmeyen bir insandır, ama verdiği sözleri mutlaka yerine getirir. Ancak aşırı talepkâr, kıskanç ve eleştirici tutumlar ilişkide soğukluğa hatta ayrılığa neden olur.

Kova yaşamı paylaşabileceği, beraber gelişebileceği, yeni deneyimlere beraber atılabileceği, akılcı ve akıllı bir eş arayışındadır.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın