Balık burcu erkeği

Zodyak’ın en anlaşılmaz erkeklerinin balıklardan çıktığını söyleyebilirim. Onlara baktığınız zaman ilk aklınızdan geçenleri hafızanıza iyi kaydedin. Ve sonraki günler, duygularınızı alt üst edecek davranışlarıyla karşılaştığınız zaman sakın şaşırmayın. Daha doğrusu bu sözleri şaşırmayasınız diye söylüyorum.

Fakat ne söylersem söyleyeyim nasıl olsa, balık erkeği, sizi şaşırtmayı başaracaktır. Üstelik bunları sizi şaşırtmak için de yapmayacaktır. İçinden öyle gelmiştir. Nedeni yoktur. Hesapçı, plancı, art niyetli değildir o. Fakat davranışları yüzünden onu, saman altından su yürüten yengeç erkeği ile karıştırabilirsiniz. Ve tabii hata yapmış olursunuz.

O sadece bilir. Kimi zaman nedensiz bilir. Neptün’ün ona bahşetmiş olduğu derin sezgileri sayesinde nasıl bildiğini bilmeden bilir ve bu yüzden kendine pek fazla güvenmez. (Tabii doğum anında başka etkiler almadıysa).

Sezgilerine güvenir

Kendine olan güveni, ön görüşleriyle karşılaştıkça yükselir. Tıpkı suların yükselmesi gibi. Yükselen bir balıkla birlikte olmaktan daha müthiş baka bir şey olamaz. Çünkü, kendisiyle birlikte bulunan ne var, ne yok her şeyi de beraberinde yükselir. Zaten sezgisel olarak iç bilgisine güvenen bir balık erkeği, suların ne zaman yükseleceğini bilir ve hiç düşünmeden kendini bu yükselişe bırakır. Tabii durum her zaman böyle değildir.

Bazı balık erkekleri gerçek sezgileriyle, gerçek olmayan hayalleri birbirine karıştırabilirler ve gerçek dışı pırıltıların peşine düşebilirler. Şayet böyle bir tiple birlikteyseniz, vay halinize… Çünkü balık tıpkı yükselirken olduğu gibi batarken de etrafındakileri kendiyle birlikte sürükler. Tıpkı bir geminin batışı gibi. Üstelik öylesine romantik ve öylesine duygularınıza hitap eder ki, gemiyi terk edip gitmek aklınızın ucundan bile geçmez.

Bir de gerçek dışı olmadığı halde sezgilerine ve bilgisine güvenemeyen tipler vardır. Şans ayağına kadar gelmiş ve kabaran suların kayalıklara çarpması gibi ayaklarına çarpmaya başlamış olmasına rağmen bir türlü kabul etmek istemez.

Zayıflık ya da başarısızlık korkusu yüzünden böyle davranmaz. Zaten balık erkeklerinin zayıf oldukları da söylenemez. Korkuları bazen Neptün’ün gerçek dışı hayallerinden kaynaklanabilir. Fakat bu da girişimde bulunacağı ya da şansı kullanacağı zaman değil. Şansı fark etmemesinin nedeni, o sırada ilgisini çok fazla çeken başka bir şeyle oyalandığı içindir. Ve onu oyalayan da büyük bir ihtimalle ya bir kadın, ya da bir türlü istediği gibi olmayan gereksiz bir iş. Tabii onunla oyalanırken de fırsatlar yanından geçer gider. Ve bütün bunlar, sezgilerinin ve zekâsının yeterli olmadığını göstermez.

Zira balık erkeği Neptün’ün zekâ ve sezgilerini birleştirip kullanmaya başladığı andan itibaren yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Hele bir ise girişirse… Tuttuğu işi bırakmaz ve şan, şeref, zenginlik ve aklınıza gelebilecek her şeyi kazanır.

Sırrınızı ona anlatabilirsiniz

Yeter ki, bir kez aklına koysun ve işin ucundan tutsun. En azından saygıdeğer ve maddi güvenliğini elde etmiş biri olur. Balıklar, akrepler gibi sır küpü olmasalar bile sırlarından pek kimseye bahsetmezler.

Zaman zaman anlattıkları sırların da bazı kötü niyetli kişiler tarafından kullanılacağını hiçbir zaman akıllarından geçirmezler. Hatta ona bunu söyleyecek olsanız, sizi anlamayacaktır. Fakat herkes ona sırrını açabilir. Hem de en gizli sırlarını bile. Çünkü o bir kez saklanması gerektiği kendisine fısıldanmışsa, ölene kadar bu sırrı gizleyecektir. Üstelik hiçbir sıkıntı duymadan.

Suyun çocuğu balıklar tıpkı su gibi alıcıdır. Ona anlatılan her türlü dert ve sıkıntıyı öylesine canı yürekten dinler ki, neredeyse onunla birlikte üzülür, dert edinir. Bir balık istese de, istemese de herkesin derdini dinler. Ve insanlar anlatmak için özel olarak onu ararlar.

Tabii bu arada düşüncesizce ona çok fazla yüklenmemelisiniz. Çünkü bir gün artık dinleyemeyecek hale gelip oralardan tamamen uzaklaşabilir. Hem de hiçbir gerekçe göstermeden.

Balıkların dinlenmeye ve sükûnete ihtiyacı vardır. Aşırı duyarlı olduğu için çevresinde ne var, ne yok her şeyi emer ve sonunda yorgun düşer. Bu yüzden de yalnız kalmaya ihtiyaç duyar.

Kendisiyle baş başa kalmak isteyen bir balık erkeğini mutlaka anlamalısınız. Zaten anlamasanız bile yapabileceğiniz fazla bir şey yok. Çünkü o yapması gereken ne varsa, kimseye sormadan yapacaktır. Bir balığı anlamak neredeyse imkânsızdır. Fakat o etrafında bulunan her şeyi çok kolay anlar. Hem de tahminlerin ötesinde.

En gizli sırları, akıllardan geçen en şeytani oyunları görmekte hiç güçlük çekmez.

Balık erkeğinin aşkı

Bir balık erkeğinin “hiç belli etmese de” duygusal açıdan sınırsız bir güvene ve sadakate ihtiyacı vardır. Fakat bunu hiçbir zaman ortaya dökmeyecek ve lafını etmeyecektir.

Ayrıca, sizi kıskandığını da söylemeyecektir. (Hem de deliler gibi kıskansa bile.) Tabii benzer davranışı sevdiği kadından da bekleyecektir. Hele aslı olmayan yakınmalar ve imalardan tamamen uzak durmalısınız. Tabii bu romantik ve duygusal erkeği yanınızda istiyorsanız.

Onun anlayış ve sevgiye ihtiyacı vardır. Ve şayet ihtiyacı olan sevgiyi verecek olursanız, sizi bulutların ötesine uçuran romantik bir ışığı yanı başınızda bulmuş olacaksınız.

Balık erkekleri öylesine hassas, duygusal ve kırılgan olabilir ki, durmadan kusur bulan, dırdırlarıyla hayatını bezdiren bir kadına deliler gibi âşık olsa bile bu duruma fazla katlanamayacak ve bir gün belki de köşedeki markete gidiyorum diye evden çıkıp bir daha hiç görünmeyecektir. Tabii balık erkeklerinin daima böyle yaptıklarını zannetmeyin. Fakat dırdırcı bir kadına tahammül göstereceklerini de beklemeyin.

Hem de hiç. Ayrıca, balık erkekleri imalardan da nefret eder. Algılamaları öyle kuvvetlidir ki, hemen anlar ve kırılır.

Bir balığı elde etmek

Belki siz, onun hayallerini küçümseyip alaya alabilirsiniz. Böyle yapmak yerine hayallerini besleyip gerçekleştirmesine yardımcı olursanız, (Tabii gerçek hayaller) düşünemeyeceğiniz derecede büyük başarılara şahit olabilirsiniz.

Bir balık erkeğine âşıksanız, sakın onu kıskançlık baskılarıyla bunaltmayın. Üstelik o, son derece sosyaldir. Hem kadın, hem de erkek arkadaşlarına eşit derecede ilgi gösterir. Ve siz onun gösterdiği ilgiyle deliye dönebilirsiniz. Sakın yapmayın. Çünkü onun için kadın, erkek ayırımı olmaksızın herkes arkadaşıdır. Şayet ona ihtiyacı olan anlayışı gösterecek olursanız, ödülünüz, muhteşem olacaktır.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın