Rüyada un görmek

Rüyada görülen buğday unu mal ve rızka ve aile bireylerine işarettir.

Rüyada buğday unuyla hamur karmak akrabaları ziyarete, arpa unun hamuru din ve takva güzelliğine, pirinç unu güzel nimete, diğer hububatın unları hastalıktan kurtulmaya yorumlanır.

Rüyada un satıcısını görmek zorluktan sonra erilecek kolaylığa, hazır rızka ve tabi olduğu hakkı başkasına da duyurmaya tabir edilir.

Rüyada un elemek hakkı batıldan ayırmaya, un eleyeni görmek adil yargıca tabir edilir.

Rüyada elek yahut diğer un eleyicileri görmek, insanların hükmüyle güzel yönetildikleri kanun ve nizama tabir edilir.

Rüyada yırtık ve delik elek görmek kötü kanunlara, hak ile batılı karıştıran kötü yönetime delalet eder.

Rüyada un görmek, helal mal ile tabir edilir.

Rüyada un çok para kazanmak ve zengin olmak demektir. Un dolu çuvallar görmek, hiç emek harcamadan zengin olmak demektir.

Rüyada üstü başı una bulandığını görmek istediğiniz şeylere sahip olacağınıza yorumlanır. Un, mütevazı, fakat çok mutlu bir hayatınız olacağına işarettir. Bolluk, bereket, hayırlı para, zenginlik, fazla gelirdir.

Danyal Aleyhisselam’a göre; un zahmetsiz elde edilen helal mala işarettir. Arpa unu dinde doğruluğa, kuş darısı un, zorlukla hasis bir adamdan elde edilen az bir mala delalet eder.

Rüyasında un sattığını gören, dinini dünyaya değiştirir.

Ebu Said El Vaize göre; buğday unu görmek, ticaretle elde edilen çok mala delalet eder. Pirinç unu görmek, güç elde edilen maldır. Hububattan her hangi birinin unu o türün tabiri gibi yorumlanır.

Rüyada un elediğini görmek, hakla batıl arasında ayırım yapmaya delalet eder. Bir rivayete göre de un elemek, günahlarından kurtulmak için tövbe etmek gereğine işarettir.

Bir başka rivayete göre de rüyada buğday unu görmek, helal mala; arpa unu görmek, dinde istikamete; pirinç unu güçlükle elde edilen mala işarettir.

Rüyada görülen bugday unu rızıktır. Pirinç unu nimettir. Bazen buğday unu; şerefli ilme, yolculuğa, mala, ticarete, mal ve silahtan hazırlığa, kaleye, din ve hidayete ve hastalıklardan kurtulmaya işarettir.

Buğdaydan başkasının unu, hastalıktan iyileşmeye, yenmeleri de fakirliğe işarettir. Buğday unu, toplu mal ve ailedir.

Buğday ununu hamur etmek, rüyayı göreni akrabalarına kavuşturacak yolculuktur. Arpa ununu hamur ettiğini gören kimsenin mümin olduğuna ve düşmanlarına zafer bulmasına işarettir.

Rüyada un bolluk, bereket, hayırlı para, zenginlik, fazla gelirdir. Un dolu çuvallar gören, çalışmadan zengin olur. Üstü başı una bulanan istediklerini alır. Elinde un olan bir erkek, kadın için cömert bir eştir.

Rüyada un görmek; helal mal ve kazanca işarettir.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın