Rüyada üflediğini görmek

Rüyanızda bir ateşi yanması için üflediğini görmek yatırım yapacağınıza, bir lambayı söndürmek için üflediğini görmek, bir kimsenin size karşı yaptığı kötü bir muameleden dolayı ona kızdığınıza ve sinirlendiginize delalet eder.

Bir yakınınızın vücudunda bulunan bir yarasının acısını dindirmek için üflediğinizi görmek, o kimseye karşı bir kin duydugunuza; yemek pişirmek için yanan ateşi üflediğini veya bir sobanın yanması için üflediğini görmek, aileniz tarafından istemediğiniz bir iş yapıldığı için onlara karşı olan hiddetinize işarettir.

İbn-i Şirin’e göre; üflemek, evlada tabir olunur. Bir kadının ateşe üflemesi kız çocuğu doğuracağına; bir erkeğin esinin gözündeki bir çöpü çıkartmak için gözüne üfledığını görmek, eşinin bir oğlan çocuğu doğuracağına işarettir.

Bir başka rivayete göre de rüyada ateşe üflemek, fitneye işarettir. Yere üflemek, sırları keşfetmeye ve sır saklamayan kimseye sır söylemeye işarettir.

Et v.s. gibi şeyleri pişirmek için üflemek, menfaat kastıyla bir şeyi tahrik etmeye işarettir. Rüyada üflemek, pisirmek için değilse üzüntü ve kedere işarettir.

Sura üflenmesi, salih kimselerin kurtuluşuna, onu işitmek de muzdarip edecek haberleri işitmeye işarettir.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın