Rüyada ud görmek

Hastalıktan kurtulmaya, eski haline dönmeye, tıp ve astronomi öğrenmeye, bekar için evlenmeye, evli için kucağında çocuk görmeye; ud çalmak yahut dinlemek yalan söze; udçu görmek üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya, bir şeyden şikayet etmeye delalet eder.

Rüyada ud görmek, geçmiş günlere ait anılarınızın tazeleneceğine işarettir. Rüyada ud çalmak geçmiş yaşadığınız olayların hafızanızdan çıkmadığına yorumlanır. Rüyada ud görmek eski hale dönmekle yorumlanır.

Rüyasında ud çaldığını veya çalındığını görmek, zengin ise fakirlige, fakir ise zenginliğe dönecegine ve sonunda eskiden hangi halde ise yine o hale geleceğine işarettir. Nablusi’ye göre; rüyada ud görmek, evlenmeye. evli ise çocuğunun olmasına delalet eder.

Rüyasında bir büyük devlet adamınin huzurunda ud çaldığını gören, o kimseden hayır ve menfaat görür. Rüyada bir ud satıcısından ud satın aldığını görmek, bir kismet bekler ve sonunda o kismet eline geçer.

Bir rivayete göre de, ud çalmak veya sesini dinlemek, yalan söze delildir. Kendi evinde ud çalan kimse, yükselir ve büyük bir mevki sahibi olur.

Ud çalarken tellerinin koptugunu gören, üzüntüsü varsa ondan kurtulur, ferah ve mutluluğa ulasir. Rüyada ud görmek kismeti kapali olan bir kimse için kismetinin açilacağına, rızkının bollasacağına işarettir.

Salimiye göre; ud çalmak, keder ve sıkıntıya uğrayacağına, fakat bunun çok kısa sürecegine delildir. Bir başka rivayete göre de rüyada ud görmek, hastalıktan kurtulmaya ve insanın gerek hayır ve gerek ser olsun bulunduğu hale tekrar dönmesine işarettir. Bazen de rüya sahibi tip veya astronomi ögrenir. Rüyada ud görmek, bekar için evlenmeye evli için de kucaginda çocuk görmeye işarettir.

Rüyada Müslümanlarin liderinin kapısında ud çaldığını gören kimse, eğer ehilse velayet ve saltanata erişir. Ehil değilse, yalan söz uydurur. Rüya sahibinin sadece ud görmesi veya onu almak istemesi, sesini isitmedigi müddetçe ona zaran yoktur, ud çalmak veya onu dinlemek yalan söze işarettir.

Bir kimse kendi evinde ud çaldığını görse, o kimseye bir bela erişir. Bazı tabirciler rüyada görülen ud, çalan kimse için ululuktur, dediler. Bazı tabirciler de ud çalan kimseye üzüntü ve keder isabet eder, dediler.

Ud çalarken kirisin kırıldığını gören kimse, üzüntü ve kederden kurtanr. Bazı tabirciler, rüyada görülen ud, çalan kimse için reisliktir, dediler.

Ud görmek durumu kapali olan kimse için ögüt ve nasihata fasik ve günahkar kimse için de, halkı üzecek bir şeyi onların arasina sokmak suretiyle onlan azdirmaya işarettir.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın