Rüyada toprak görmek

Rüyada toprak görmek, insana ve onun varlığını sürdürmek için ihtiyaç duyduğu şeylerin tümüne, insanın ömrüne ve hayatına, rızka, ziraate, açlık ve tokluğa, temiz ve güzel toprak üzerine oturmak mutluğa ve yardım görmeye yorumlanır.

Rüyada toprak görmek, bazen din hususunda şüpheye düşmeye yahut insanın varacağı son yere, hastanın toprak kazması ölmesine, yolcununki kazancına, bekarın tıprak kazması evlenmesine; toprak olduğunu görmek kibrini kırmaya, inzivaya çekilmeye yahut insanlar nezdinde değer ve kıymetinin iyice artmasına, elindeki veya üzerindeki toprağı silkelemek zengin için mal telefine, yoksul için borcunu ödemeye, emaneti sahibine vermeye, toprakla her çeşit muamele kazanca ve dünyalığa delalet eder.

Güzel haberlerin simgesidir. Eğer toprak kuru ve verimsiz görünüyorsa zor günler geçireceğiniz anlamına gelir. Açlık veya hastalık görebilirsiniz.

Rüyada toprak bolluk, mal, güven, çalışma hayatında huzur, yuvada huzur, ev, mülk anlamlarına gelir. Toprak çamur olmamışsa her zaman iyi durumu işaret eder.

Rüyada toprak görmek, mal ile tabir olunur. Evinde bir küme toprak olduğunu gören, zahmetsiz para kazanır. Tabirciler; sari toprak altın, beyaz toprak gümüş, kirmizi toprak bakir paraya, siyah toprak kara paraya delalet eder. diyorlar. üzerine bulasan toprağı silkeledığını gören, parasını bosa harcar. Toprak yedığını veya toprağı toplayip bir tarafa küme ederek sakladığını görmek çok kazanca delildir.

Bir kabin içine koymus olduğu toprağı azalmis görmek, ev balkinin kendisine hiyanet ettiklerine; bir küpe veya saksiya toprak koyup sakladığını görmek, çoluk çocuğu için mal ve para biriktirdigine yorumlanır.

Rüyada rüzgarin bir yerden toprağı kaldirip, başka bir yere savurduğunu görmek, o yerde zulümle halkın mal ve mülkünün zayi olacağına; peygamberimiz (SAV) Efendimizin türbe-i seriflerinde bulunan topraktan yedığını görmek hacca gideceğine delalettir.

Cafer-i Sadık’a (RA) göre, rüyada toprak görmek, beş şekilde tabir olunur; mal, menfaat, is, dünya, geçim.

Bir başka rivayete göre de toprak insanlara işarettir. Bazı kere hayvanlara, dünyaya ve dünyadaki mahlOkata işarettir. Toprak, fakire, ölüye ve kabre işarettir. Bundan dolayı bir kimse bir yeri kazsa ve toprağım çikarsa, hasta ise veya yaninda hasta kimsesi varsa o yer onların kabri olur.

Yolcunun kazdigi yer onun yolculuğu, kazdigi toprak da kazanacagi mal ve menfaattir. Elinden ve üzerinden toprağı silkeleyip yere düsüren kimse zenginse malı gider ve ihtiyaç sahibi olur. Borçlu veya elinde bir emaneti varsa, borcunu öder, emaneti sahibine verir ve bundan sonra elindeki bütün malı gidip topraga girer.

Elini toprağa vurmak ve toprağı karistirmak, dövüsmeye, ortakliga ve kazanca işarettir. Toprak üzerinde gezmek veya baştonla yere vurmak hayırlı yolculuğa işarettir. Bazı tabirciler toprakta yürümek, mal talep etmektir. Bundan dolayı toprağı biriktirse veya yese mal biriktirir ve eline mal geçer. Toprak başkasınınsa mal da başkası içindir. Topraktan bir şey yüklense, yükledigi kadar menfaata uğrar.

Rüyada evini surup evden toprak yigsa hile ile hanımından mal alır. toprağı kendi han ve dükkanindan biriktirse geçiminden artirarak mal biriktirir. Avucuna toprak doldurup yürüdügünü görse eline mal geçer. Evinin bacasindan toprak süpürüp dışarı attigini görse, hanımının malı gider. Gökten çok olmamak üzere toprak yagdığını görmek hayırdir ve bir zarari yoktur. Kendi evinin yikilip, toz ve topraktan kendisine bir şey degdığını gören kimse, mirastan mal alır. toprağı başınin üzerine koyduysa çirkin bir yolla eline mal geçer.

Bir kimsenin üzerine, başma, gözüne v. s. birisinin toprak serptigim görmek, toprağı serpen kimse, toprak serpileni kendi arzusuna uydurmak için ona mal intak etmesine işarettir. Gökten yagan toprak çok olursa gelecek azabla tabir edilir. Dükkanim süpürüp toprağım kumaş ve emtia ile beraber dışarı çikardığını görmek, bir yerden diğer yere göç etmeye işarettir. Toprak insanın ömrü ve hayatıdir.

Toprak, rızka, ziraata, açlık ve yardıma işarettir. Temiz ve güzel toprak üzerine oturmak saadet ve yardıma işarettir. Toprak görmek ve teyemmüm gerektiren çetin yolculuğa işarettir. Toprak görmek ihtiyaçlarin çabukça giderilmesine ve vaadinin yerine getirilmesine işarettir.

Servet sahibi kimse malının yaninda ve üzerinde toprak olduğunu görse malı helak olur. Güzel haberlerin simgesidir. Eğer toprak kuru ve verimsiz görünüyorsa, zor günler geçireceğiniz anlamına gelir. Açlık veya hastalık görebilirsiniz.

Rüyada toprak görmek; mala, bol kazanca, üzerindeki yoprağı silktiğini görmek; malını harcamaya, rüzgarın toprağı uçurduğunu görmek; o yöre halkının zulüm görerek fakirlik çekeceğine, toprak kazmak; kazançlı bir ise başlamaya işarettir.

Yorum yapın