Rüyada tencere görmek

Kürsüsünde oturan alime, kuvvete, düşmana galip gelmeye, kadına, tencere bazen hastaya, tahsildara, vergi memuruna, bakan yahut yargıca, içinde çorba, yemek yahut et bulunan tencere ağız tadı ile yenilecek hayırlı rızka delalet eder.

Hayırlı iş, gelir getiren bir yer ve iş olarak yorumlanır. Tencere rüyaları iyidir ama tencerenin içinde et pişiyorsa hastalığa işaret eder.

Rüyada tencere görmek, ev sahibi veya içinde oturan kiracılarin yakin akrabasından biri ile tabir olunur. Evinde bir tencere olup etrafina bir takım adamlarin toplanmış olduğunu görenin evinde hasta varsa ölür.

Bir hastanin kendi tenceresinden yedığını görenin eceli yakindir. Tencereyi degistirdığını görmek ev sahibinin degisecegine işarettir. Bir tencerede yemek pistigini görmek eğer tencerede etli yemek pisiyorsa, menfaat görmek için bir kimseyi bu ise memur etmege, eğer tencere kaynamiyor ise, bu menfaatin haram olacağına; eğer tencerede et yoksa, bir fakire tasiyamayacagi kadar yük teklifinde bulunulacağına delalet eder.

Bir başka rivayete göre de rüyada tencere görmek, bllgine işarettir. içinde et v. s. bulunan tencere, ondan yiyen kimse için faydalara işarettir. Ayakli tencere, kocasından bosanmis kadına işarettir.

Tencerenin kaynamasi, o kadının bosanmasina işarettir. Tencere, malım bütün insanlar için özellikle komsularinin istifadesine sunan bir adamdir. Tencere, ev işlerini gören kimsedir. Tencerede bulunan fazlalik ve eksiklik gibi şeyler ev işlerine bakan kimseye nispet edilir.

Rüyada hasta kimsenin evinde altında ateş yandigi halde içinde ne olduğunu bilmediği kaynayan tencereyi görmek, tencerenin bulunduğu ocak hastanin yatagina; ateşin alevlenmesi, hastanin sıkıntı çekmesine; tencerinin kaynamasi, hastanin izdirabina işarettir.

Bir kimse rüyada ateş yakarak, içerisinde et veya başka yemek bulunan bir tencereyi üzerine koyduğunu görse, menfaati için bir adamı tesvik eder. İçerisindeki pisen eti yedığını görse temin ettiği menfaatin helal malolduğunu, eğer et pismemis ise haram olduğuna, tesvikin de giybettenibaret olduğuna işarettir. Eğer tencereden bir şey yediyse, o kimsenin o gibiseylerden rızıklanmasina, bir şey aldiysa, o kimsenin o gibi şeylerdenfaydalanmasina ve kendisine düsen malı yigmasina işarettir.

Tencerede et ve yemek olmasa, o kimse fakir bir kimseye kudretininyetmeyecegi ve kendisinden hiç bir şekilde faydalanamayacagi bir hizmetiteklif eder. Tencere, kuvvete ve düşmana galip gelmeye işarettir.

Bazen tencere Allah (C.C.)in mukadderatina razi olmaya işarettir. Tencere içinde bulunan çorba ve et, münakasa ve düşmanlik olmayanserefli bir rızıktır.

Rüyada tencere ve tava görmek denizde yolculuk yapankimse için batmaya işarettir. Bazen tencere ev işlerine bakan bir kimseye bazen de hakim, bakan, tahsildar ve vergiye işarettir. Rüyada bir tencere içinde etli yemek pişirdiğini görmek; helal mala sahip olmaya, boş tencere görmek; bir suçtan dolayı karakola düşmeye, tencerede pişmiş yemek görmek; hazır bir kazanca, tencerenin kırıldığını görmek; işlerinizin bozulacağına işarettir.

Ayrıca bakınız; kaab, tabak, çanak, çömlek, tava.

Yorum yapın