Rüyada tavuk görmek

Rüyada tavuk görmek, güzel ama ahmak kadına ve kadın hizmetçiye yorumlanır.

Rüyada tavuk kanı akıtmak, bir cariyeyle cins” münasebette bulunmaya, kadının kavuk kanı akıtması misafir gelmesine işarettir.

Rüyada görülen tavuk bazen asil ve neşeli yahut çocuk sahibi bir kadına yahut hazmı kolay rızka; tavuk eti şifaya, kanadı ve yelesi mala, siyah tavuk bekâr cariyeye, beyaz tavuk hayırlı bir kadına, toplu gezinen yahut çöplükte görülen kavuklar düşük ahlaklı kadınlara tabir edilir.

Rüyada sağlıklı birinin yanına tavuğun girmesi hastalanmasına, hastanın yanına girmesi şifa bulmasına, tavuğun ezan okuması hayırsızlık, ölüm ve şerre yahut ayak takımının söz sahibi olmasına dalalet eder.

Rüyada tavuğun yumurtladığını görmek bir çocuğunun olmasına delalet eder.

Bir süre canınız sıkılacak, bu sıkıntıların sonunda mutluluğa ve huzura ereceksiniz ve rahata kavuşacaksınız demektir.

Rüyada tavuk görmek, aile yaşamınızın güzel ve düzenli olacağına mutlu günler geçireceğinize yorumlanır. Küçük tavuklar veya civcivler, iş yaşamında başarılı olacağına işaret eder. Bir süre canınız sıkılacak, bu sıkıntıların sonunda mutluluğa ve huzura ereceksiniz ve rahata kavuşacaksınız demektir.

Rüyada tavuk, aile yaşamınızın güzel ve düzenli olacağına mutlu günler geçireceğinize yorumlanır. Küçük tavuklar veya civcivler, iş yaşamında başarılı olacağına işaret eder. Bir süre canınız sıkılacak; fakat sonunda sorunlarınızın üstesinden gelecek ve rahata kavuşacaksınız. Rüyada tavuk yemek bencilliğin işaretidir. Bekârlar için tavuk, evliliktir.

Kümes dolusu tavuk kadınlar için ve evliler için büyük bolluk, zenginliktir. Kuluçkaya yatmış tavuk, evli kadınlar için çocuk anlamına gelir. Bekâr kimse için ise evlilik veya ev almak anlamına gelir.

İbn-i Kesir’e göre rüyada tavuk görmek kadınla yorumlanır. Piliçler de çocuklardır.

Rüyasında birçok tavuğu olduğunu gören, bir topluma başkan olur. Tavuk eti ve tüyü, mal ve nimettir. Bir tavuğu kestiğini gören, genç bir kızla evlenir.

Rüyada bir piliç kestiğini görenin hizmetçisinin çocuklarının başlarına bir felaket gelir.

Rüyada siyah tavuk görmek, daha iyidir. Evine bir tavuk girip orada yumurtladığını görmek, güzel bir kadından mal elde edeceğine işarettir. Bir tavuğu tuttuğunu ve onun horoz gibi piliçleri olduğunu görmek evlat ile tabir olunur.

Bir başka rivayete göre de rüyada tavuk görmek, ahmak ve güzel bir kadındır. Bazı tabirciler de, tavuk, hizmetçidir, dediler. Bir tavuk boğazladığını gören kimse evlenir. Tavuk avladığını gören kimse hazmı kolay olan helal rızka nail olur. Tavuk etini yediğini gören kimse mal elde eder.

Bir kimse rüyada tavuğu evinde ötüyor görse, o kimse belalı ve isyankâr ve yalan söyleyen birisi olduğuna işarettir. Bazen de, tavuk ve onun yele ve kanadı menfaatli maldır, dediler. Bir kimse rüyada siyah bir tavuk boğazladığını görse, bekâr bir kızla evlenir.

Bazen de, tavuk yetimleri terbiye eden ve onlara sadaka toplamak süprüntüleri açan menfaatli bir kadına işarettir. Tavuklar, zelil ve hakir kadınlardır.

Rüyada görülen tavuk, neşeli ve asil bir kadındır. Çöplükte eşinen tavuk, asaletsiz ve alçak bir kadındır. Bazen de tavuk, çocuk sahibi bir kadındır.

Rüyada tavuğun, hasta olan kimsenin yanma girmesi afiyettir. Piliçlerinin görmesi hakkındaki tabir de böyledir. Tavuğun sağ adamın yanma girmesi veya tavuğuna sahip olması, üzüntü ve kederin gitmesine ve sevinç ve refaha ve nimetler ile yardım görmeye işarettir.

Rüyada görülen piliçler, rahatlatıcı elbise; şiddet halinde bulunan kimse için şiddet ve gamdan kurtulmaktır. Evinde sayılmayacak derecede çok tavuk olduğunu gören kimsenin amir olmasına, zenginliğine ve korkusunun gitmesine işarettir. Bir süre canınız sıkılacak, fakat sonunda sorunlarınızın üstesinden gelecek ve rahata kavuşacaksınız.

Rüyada tavuk, aile hayatınızın düzene gireceği ve güzel günler geçireceğinizin işaretidir. Küçük tavuklar veya civcivler, iş hayatında başarılara imza atacağınız anlamına gelir. Bir süre canınız sıkılacak, fakat sonunda sorunlarınızın üstesinden gelecek ve rahata kavuşacaksınız. Rüyada tavuk, aile hayatınızın düzene gireceği ve güzel günler geçireceğinizin işaretidir. Küçük tavuklar veya civcivler, iş hayatında başarılara imza atacağınız anlamına gelir.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın