Rüyada taş (kaya) görmek

Rüyada taş (kaya) görmek

Rüyada taş görmek, rüyayı gören kimsenin menfaatine olabilecek her türlü söz ve fiil ile tabir edilir.

Rüyada evinizin içinde büyük bir taşın bulunduğunu görmeniz, yakında büyük bir kimse tarafından bir menfaat göreceğinize işarettir.

Rüyada taş görmek nedir?

Rüyada sokağınızda yol üzerinde bir taşın bulunduğunu görmek, memur iseniz derecenizin artacağına, ticaret yapıyorsanız kazancınızın fazlalaşacağına, ev kadını iseniz kocanızın size karşı sevgisinin artacağına işaret eder.

Rüyada taş görmek nasıl tabir edilir?

Rüyada kapınızın önünde kapıdan çıkamayacak kadar büyük bir taş bulunduğunu ve bu yüzden evinizden çıkamadığınızı görmek, yakın akrabalarınızdan birinden büyük miktarda bir mirasa konacağınıza dalalettir. Veyahut piyangonun büyük ikramiyesinin size çıkacağına delalet eder.

Bir başka rivayete göre de rüyada yerde veya duvarda görülen taş, ölüme işarettir.

Rüyada taş görmek ne anlama gelir?

Bazen de rüyada taş görmek katı kalplilere, gafillere, cahillere ve issizlere işarettir.

Bundan dolayı taşa sahip olduğunu veya satın aldığını ya da taş üzerinde bulunduğunu gören kimse, zikredilen vasıftaki kimselere zafer bulur.

Yahut bu vasıfları taşıyan bir kadınla evlenir.

Taş olduğunu gören kimse Allah’a asi, kalbi kati ve dini bozuk olur.

Hasta ise ölür.

Bunlar olmazsa, felç hastalığına yakalanır.

Rüyada gökten taş yağdığını görmek

Gökten yer üzerindeki herkese taş yağdığını veya canilere yağdığını gören kimsenin kalbi kati olduğuna veya o yer halkına dağıtılacak vergiye işarettir.

Gökten düşen taşın kırılıp parçaları evlere sıçrasa, musibet ve belaların o şehre dağılmasına işarettir.

Gökten halk üzerine taşların atılması, veba yahut çekirge, dolu, rüzgar, yağmur ve borç gibi şeylerden o yere gelecek azaba işarettir.

Rüyasında taşa bindiğini gören kimse bekar ise evlenir.

Boğazına taş asıldığını gören kimseye üzüntü ve keder erişir.

Baston ile taşa vurduğunu ve taş yarılıp ondan su arktiğini gören kimse fakir ise zengin, zengin ise zenginliği artar.

Bazen de taşlar, ibadet eden ve zahit insanlara işarettir.

Rüyada değirmen taşı görmek

Rüyada değirmen taşları görmek; alimlere, çocuklara, zevcelere ve mala işarettir. Bundan dolayı değirmen taşına sahip olduğunu gören kimse ilim ve lezzete, nail, mal ve silahla düşmana galip olur.

Bahsi geçen taşlardan birisini yüklense ve ondan bir ağırlık hissetse, hissettiği yükün ağırlığı ve hafifliği miktarınca kalbi kati birisinden üzüntüye düşer.

Rüyada yeşil taşı görmek

Yeşil taşlar, göz ve kulak ağrısına, doktora, alime, rütbe sahibine, rahata, geçime, menfaate ve faydalı sanata işarettir.

Rüyada kaldırım taş görmek

Rüyada, mermer taşının yerine adi kaldırım taşını görmek, rütbelerin, hanımların, bineklerin, yerlerin ve geçimin değişmesine alamettir. Nitekim mermer taşını kaldırım taşı yerine döşemek de hayra işarettir.

Kaldırım taşının zaruri olan yerlere döşenmesi ülfete, birliğe, genişliğe, keder ve üzüntülerin dağılmasına, rızka ve elbiseleri yenilemeye işarettir.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın