Rüyada süngü ve mızrak görmek

Rüyada süngü görmek, hayal kirikligina ve ümitsizlige delalet eder.

Silahinin ucuna süngü taktığınızi görmeniz, işinizi yeniden düzene koyabileceğinize; birisini süngü ile dürttügünüzü ve yaraladiginizi görmek, onun hayatında olumsuz bir rolünüz olacağına işarettir.

Bir başka rivayete göre de rüyada görülen mizrak hanıma, çocuğa, dogru sahitlige veya yolculuğa işarettir. Bundan dolayı bir kimse elinde bir mizrak olduğunu görse, onun erkek bir çocuğu dünyaya gelir.

Bir kimse at üzerinde ve elinde mizrak olduğunu görse, izzet ve yükşeklikle devlet ve zenginliğe işarettir. Mizrak erkek kardes yahut insandan zarari def eden arkadaştir. Elinde mizrak olduğu halde sokakta yürüdügünü gören kimsenin, erkek çocuğu olur.

Bir kimse rüyada hükümdarin kendisine bir mizrak verdiğini görse, bir vilayete vali olur. Eğer verilen mizrakta bayrak ve sancak gibi bir şey varsa valiliginde muhafazakarligi ve şöhreti halk arasında yayilir.

Bir kimse rüyada birisinin kendisini mizrak ile vurduğunu görse, o adamın lisani ile o kimseye eza ve cefasi, irz ve namusu hakkında kötü söz söylemesi, meydana çikar. Kendisinin mizrak ile vuruldugunu ve kendisinden kan aktigini görse, o kimse vuradan kendisine isabet eden bir şey üzerine sevap alır. Bazdan da o kimsenin vücudu sağlam, malı çok olur. Aile ve evlatlanndan kaybolmuş varsa sapasağlam ailesinin yanma döner.

Rüyada mizrakla birisini yaraladığını gören kimse, eğer o yaranin kendisi için diyet lazim gelecek şekilde değilse, yaralayan yaralanana kötü bir fiili atfeder. Mizrak ile yaralandığını ve yarasının şiddetli olduğunu görse, yaralayandan yaralayan kimseye haram mal isabet eder.

Eğer mizrak eti veya bir uzvu veya bir takım azalarim kesse, kesilen şey yaralayanin elinde. olsa, yaralanandan yaralayana mal ve dince kötü bir şey erismesine işarettir.

Mizragi ile düşmanla dövüstügünü gören kimse, haram mala nail olur ve mizrak hakkında konuşulur.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın