Rüyada su kovası görmek

Rüyada su kovası görmek, hileyle halkın malını alan kimseye; bu kova ile bostan ve ağaç sulamak bir kadın yahut mal isabet etmesine, kuyudan kova ile su çıkarmak dünyalığa erişmeye, bu su ile yıkanmak şerefe, kurtuluşa yorumlanır.

Rüyada kovayı kuyuya sarkıtmak eşiyle birleşmeye yahut hamile eşinin erkek çocuk doğurmasına, elindeki kovayla kuyunun üzerinde oturmak hayra ve mala nail olmaya delalet eder.

Rüyada görülen su kovası, hile ile halkın malım alan bir kimsedir. Bundan dolayı kova ile bir kuyudan su çektiğini ve çıkardığı suyu kendisinin başka bir kabına koyduğunu görse, hile ile topladığı malı bir yere biriktirir.

Eğer suyu başka bir kaba döktüğünü görse, o mal onun dinden çıkar yahut maldan menfaat göremez. Bir kova ile bostan suladığını gören bir kimse bir kadınla evlenir.

Eski bir kuyuya kovasını sarkıtıp hayvanları suvardığını gören kimse gösterdiği kuvveti ve çalışması nispetinde din yahut dünya işlerinde bulunur.

Bir kimse rüyada, kovayı kuyuya sarkıttığını görse, kovayı kuyudan çıkardığında sarf ettiği kuvvet nispetince bulunduğu iste dünyalığa ulaşır.

Kova ile kuyudan su çıkarıp onunla yıkandığını gören kimse hapis ise hapislikten kurtulur ve halk kendisine gıpta eder.

Hanimi hamile olan bir kimse kovasını kuyuya sarkıttığını görse, erkek bir çocuğu olur. Hanimi hamile değilse, rızık talebinde bulunur.

Elinde kova ve kuyudan su çıkarmak istediği halde kuyu üzerinde oturduğunu görmek, hayra işarettir ve mala işarettir. Bazen de kuyu, kadın ile tabir edilir.

Yorum yapın