Rüyada sırat görmek

Rüyada sırat köprüsünü görmek veya onun üzerinde yürümek, her türlü yolculuğa yorumlanır.

Rüyada Sırat köprüsünü görmek veya Sırat köprüsünün üzerinde yürümek, kara ve deniz yolculuğuna işarettir.

Köprüden geçerken, ayağının kaydığını görmek, onun büyük bir ise girişeceğine ve bu işte başarıya ulaşacağına işarettir.

Köprüden geçerken, ayağının kaydığını görmek, büyük bir ise atılacağına ve bu işte büyük başarılar kazanacağına yorumlanır.

Rüyada sırat üzerinde ayakta durduğunu görmek, eğri işlerinin düzelmesine; sırattan geçtiğini görmek, bela ve kazalardan emin olmaya, sırattan geçerken düştüğünü görmek, fitne ye fesada ve musibete delalet eder.

Kirmani’ye göre; sırattan selametle geçtiğini gören, hayır ve kurtuluş yoluna girer, sırattan geçerken düsen, bulunduğu iste hayırlı şeyler yapmaz ve halk önünde kötü bir insan olarak tanınır.

Ebu Said El-Vaize göre; sırat üzerinde bulunduğunu görmek, dinde doğru olmaya; sırattan ayağının kaydığını ve bu yüzden ağladığını görmek, dininden gafil olduğuna, ama sonunda affa uğrayacağına işarettir.

Abdulgani Nablusi’ye göre; sırat üzerinde yürüdüğünü görmek, denizde yolculuk yapacağına delildir.

Eğer ayağı kayar veya yan yolda durur ise ölümü muhakkaktır.

Sırat üzerinde yürüdüğünü gören kimsenin bilgi sahibi olacağını ve dinine bağlı bulunacağını bir çok yorumcular söylemektedirler.

Hac yolunda veya herhangi bir yolculukta bulunan bir kimse, o sırada sırattan geçtiğini görürse, sağ ve selametle memleketine döner.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın