Rüyada şerefe görmek

Rüyada minare görmek, devlet başkanı veya devlet büyükleri ile yorumlanır.

Minare görmek, halkı iyi bir yola çağıran bir kişiye; minareyi tamir etmek veya yeniden bir minare yapmak hayır işlemeğe; minareyi yıktığını görmek, bazı Müslümanları uzaklaştıracak bir olayın meydana gelmesine; bir minarenin yıkıldığını veya devrildiğini görmek, o yer balkının dağılmasına veya o minarenin müezzininin öleceğine delalet eder. Bir yerde yeni bir minare yapıldığını görmek, o yere büyük bir kişinin geleceğine; minare âleminin bakırdan yapılmış olduğunu görmek, devlet büyüğünden bir felaket geleceğine; minare âleminin altından.

Veya gümüşten olduğunu görmek, devlet başkanına itaat edileceğine, minare âleminin tahtadan yapılmış olduğunu görmek, hükümet başkanının zalim bir kişi olduğuna işarettir. Bir başka rivayete göre de minare görmek, insanların arasını bulmaya ve halkı dince iyi olan şeylere hidayete davet eden bir kimseye işarettir.

Rüyada minarenin yitildiğini görmek, o kimsenin öleceğine ve şöhretinin unutulmasına veya o semt halkının perişanlığına ve durumlarının değişmesine işarettir, içinde Cuma namazı kılınan mescidin minaresi, insanları din ve hidayete davet eden birisidir.

Bir kimse rüyada minareden bir kuyu içine düştüğünü görse, o kimsenin mütedeyyin ve güzel bir hanımı olduğu halde onun üzerine yaramaz ve şerli bir kadınla evlenmesine veya kendisinin devlet ve nimetinin gitmesine işarettir.

Rüyada ağaçtan yapılmış bir minareye çektiğini ve orada ezan okuduğunu gören kimse, velayet, kuvvet ve nifak içerisinde yücelir. Minarede Allah (C.C.)i tesbih ve tehlil ettiğini gören kimse, şöhrete ve dünyada yüceliğe erişir. Onun bu tesbihi ise Allah (C.C.)in onu kurtaracağı üzüntü ve kederidir. Minare bakara da işarettir.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın