Rüyada serçe görmek

Rüyada serçe görmek asil bir erkekle tabir olunur. Bir serçe tuttugunu gören, öyle bir kişi ile arkadaşlik eder.

Rüyada dişi serçe buldugunu veya satın aldığını gören, şeref sahibi bir kadın ile evlenir. Bir serçe yavrusu buldugunu görenin çocuğu olur.

Rüyada elindeki serçenin uçtugunu ve bir daha geri dönmedığını görenin çocuğu olur. Birçok serçesi olduğunu gören bir topluma başkan olur.

Bir başka rivayete göre de rüyada serçe görmek, oyun ve hikaye ile insanları güldüren bir amigoya işarettir. Serçe kusu, erkek çocuğa da işarettir. Bundan dolayı bir kimse serçe kusunu kestigini görse, o kimsenin zayif bir çocuğu dünyaya gelir ve onun öleceginden korkulur.

Bazı tabirciler zengin, otoriter, işleri hususunda hilekar, kin tutmayi ve münakasa yapmayi seven bir kimsedir, dediler. Serçe kusu güzel olan kadına da işarettir. Serçelerin güzel sesleri ise, güzel söz ve ilim okumaya işarettir.

Rüyada çok sayıda serçe topladığını görmek, gören kimse için meşakkatsiz elde edilen mallardir. Serçeler çocukla da tabir edilir. Elinde bir serçe olduğunu gören kimse, on altına nail olur. Serçe kiymeti büyük bir kimsedir. Binaenaleyh rüyada bir serçeye rastladığını veya sahip olduğunu gören kimse, büyük bir kimseden yardıma nail olur. Serçe kusu avlamanin tabiri de böyledir.

Rüyada serçeyi kestiğini gören kimse, galip gelmeye arzu ettiği güçlü bir kimseye zafer bulur. Serçenin tüyünü yolduğunu veya etinden yedığını gören kimse, kadir ve sanli kimsenin malından servet sahibi olur. Eğer serçe disi olursa, bir kadına işarettir. Bir serçeye sahip olduğunu gören kimsenin, bir çocuğu olur ve büyük adamlar arasina geçer.

Bir kimse, elinde veya kafesinde bir serçe olduğunu, fakat sonra uçtugunu ve tekrar geldığını görse, o kimsenin hasta bir çocuğu varsa, vefat eder. Rüyada serçelerin gözlerini oydugunu ve onlari kör ettiğim gören kimse, çocuklara hile yaparak onlari aldatmaya çalisir. Serçelerin yavrularina rastladığını gören kimsenin, eğer küçük bir çocuğu varsa kuyuya düşer.

Rüyada serçelere sahip olduğunu gören kimse zenginleşir ve olgun bir topluma vali olur. Serçeler aile ve akrabalariyla sevinçli günlerde toplanmaya ve birbirlerine ülfet ve muhabbet etmeye işarettir. Bazen de serçe kuslan günah ve masiyette toplanmaya, tefrika (ayrılık) ve hezimete uğramaya işarettir.

Yorum yapın