Rüyada şefaat görmek

Rüyada şefaat edilmek, günahlarınızdan dolayı isteklerinizin yerine getirilmesinin ancak tövbe ve istiğfar etmenizle mümkün olduğuna işarettir.

Bir başka rivayete göre de rüyada tavassut etmek, izzet ve şerefe işarettir.

Bazı tabirciler, aldatmaya, bazilari da, kendi çalışmasi karşılığında olmayarak bir iyilik ve zenginliğe nail olmaya işarettir, dediler.

Bir kimse rüyada kiyamet gününü ve halkın peygamberlerin huzuruna gelip onlardan şefaat talep ettiklerini, peygamberlerin de şefaat etmedığını görse, bu rüyanin tabiri işlerin durgunluguna, kendi kavminin ihtiyaçlarinin giderilmesi hususunda gayret sarfedilmesine işarettir.

Kiyamet gününde komsunun şefaati muteberdir.

Bundan dolayı bir kimse rilyasinda kiyamet gününde kendisi hakkında komsusunun şefaat ettiğini görse, tabiri rüya sahibinin komsusundan menfaat ve fayda göreceğine, arkadaşlanndan birisi vasitasiyla rahata kavusacağıa veya ihtiyaçli ve kötü zamanında bildigi ve tanıdığı bir kimse tarafından yararlılık gösterileceğine işarettir.

Çocugunun kendisi için şefaat ettiğini gören kimsenin, onunla menfaatlenmesine veya onun tarafından kendisine bir faide gelmesine işarettir.

Başkasi hakkında şefaat etmesinin tabiri de böyledir.

Kuran-i Azimüssanin kendisine şefaat ettiğini görse, ilimden faydalanir ve yüksek mertebeye nail olur.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın