Rüyada oda görmek

Rüyada oda görmek giriştiğiniz işte, zor da mutluluğa ve başarıya ulaşacağınıza yorumlanır.

Rüyada aydınlık oda görmek; girdiğiniz işlerden büyük kazanç elde edeceğinize, boş bir oda görmek; fakir düşerek başkalarına muhtaç olacağınıza işarettir.

Rüyada oda görmek giriştiğiniz işte, zor da mutluluğa ve başarıya ulaşacağınıza yorumlanır. Aydınlık ve temiz bir oda huzurlu ve bolluklu yuvadır.

Rüyada oda, kadın ile yorumlanır. Agaçlar ve direkler üzerinde bir oda gören, iyi kalpli bir kadınla evlenir. Yeni bir odaya girdiğini gören, tanımadigi bir kadınla evlenir, malı ve mülkü artar, kireç ile badanalanmis ve sahibini tanımadigi bir odaya giren yakında ölür.

Kaçip bir odaya girdiğini ve kapısını kapadigini, odanin diğer odalar arasında bulunduğunu gören, keder ve sıkıntılardan kurtulur, hasta ise iyilesir.

Odasinin yikildığını gören, eğer oda eski ise, eline mal geçer. Diger birinin odasinin yikildığını gören, o adamın eliyle para kazanır. üzerine odanin çöktügünü gören zengin olur. Yeni bir odada olduğunu gören mülk sahibi olur. Eğer oda gümüşten yapılmış ise günahlarına tövbe eder. Odasi olduğundan daha büyük ise nimete, mala ve rızka kavuşur. Odasinin daraldığını gören, fakir düşer. Odasini, odalardan daha büyük ve farkli görmek iyi değildir.

Odasina su serptigini gören, zahmet ve güçlüge uğrayacak bir ise başlar. Oda içinde su serpmek hayır değildir. Bir odada olup dışarı çikilmasi engellenen hayra, bir odada iskence edildiğini görmek, hayır ve nimete, yahut bir rivayete göre ölüme delalet eder. Çünkü o oda onun mezarıdir.

Bazıları, oda, bir erkegin sevdiği kadındır, derler. Tanimadigi bir odanin üstüne çıktığını gören, eğer oda yeni ise, bakire, eğer eski ise dul bir kadınla evlenir. Bir odayi arkasına yüklenmis gören fakir bir kadın alır. Abdulgani Nablusi’ye göre; rüyada oda görmek türlü türlü tabir olunur. Es, çok, hasta, iyileşme, ölüm, yolculuk, hizmetçi, bunlarin hepsi görülen rüyaya göre tabir edilmelidir.

Evinde kendisi için bir yeni oda yaptığını gören, evlenir. Hasta ise iyilesir. Evinde başka bir hasta varsa şifa bulur. Büyük ve güzel bir odaya girmek, bir bakire ile evlenmeye, veya bir güzel hizmetçi kız almaya işarettir. Kendisini diğer odalardan ayrı yeni ve çamurla sivali bir odada gören ve o sırada şerre delalet eden bir söz işiten kimse ölür.

Kapisi sıkı sıkıya kilitli bir odada hapsedildiğini görmek, hayır ve sağlıktir. Odayi arkasına yüklenip götürdügünü gören, esinin bütün geçimini saglar. Bu rüyayı kadın görürse, kocasını iyi besler. Odasinin altından yapılmış görmek, evinde yangin çıkmasına işarettir.

Küçük ve dar bir odadan çıktığını görmek, keder ve sıkıntıdan kurtulmaya; tavani olmayip oradan gök yüzünün göründügünü görmek, evinde evlenecek bir kadının bulunduğuna; geniş, sivali ve temiz bir oda, namuslu bir kadına; eski ve sivalari dökülmüs bir oda ahlaksiz bir kadına; altında bir bodrum olan oda, bekar bir adama; demirden oda, karısınin kendisi ile beraber uzun müddet yasayacağına; karanlık oda, ahlakı bozuk bir kadına; rüya sahibi kadın ise, bir kocaya delalet eder.

İçindeki adamlar ve eşya ile birlikte bir odanin yürüyüp gitmesi o mahalle halkınin bir felakete uğrayacaklarina; islak ve çamurlu bir odaya girmek, bir kadın yüzünden kedere ve sıkıntıya uğrayacağına; bir mahallede kendisi için bir oda yaptığını veya satın aldığını görmek, o yerde evlenecegine; bir kadın yüzünden işinin açilacağına işarettir.

Bir odayı yeniden döşeyip süslediğini gören, büyük bir kedere uğrar. Odayi boyamak ve süslemek, evde kavga ve münakasaya delalet eder. Odasinin karanlık olduğunu gören, faydasi olmayan in bir yolculuğa çikar.

Bir başka rivayete göre de rüyada görülen oda, kadın, mal ve zenginlik ile tabir edilir. Bir odayi gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulur. Odanin çöktügünü gören kimse çok zenginleşir.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın