Rüyada necaset görmek

Rüyada necaset görmek, sağlık ve geçimi için malını ve parasını harcamaya; eğer yaptığı ishal gibi ise, parasını çokça sarf etmeye yorumlanır.

Rüyada bir yerine bulaşmayan pislik mal ve dünyalığa, üzerine insan necaseti bulaştığını görmek korku ve hastalığa, üzerine bulaşan necaseti yıkadığını görmek borcunu ödemeye, emaneti iade etmeye işarettir.

Rüyada istinca ve istibra (büyük ve küçük abdestin sonunda gerekli temizliği) yapmak borç, emanet ve şahitlikten dolayı içinde bulunduğu sorumluluk halinden kurtulmaya tabir edilir.

Rüyada büyük abdestini yapmak ihtiyaçları için mal ve para harcamaya, ishal olduğunu görmek israf ve bundan dolayı sıkıntıya düşmeye; birikmiş necaset görmek mal ve dünyalığa delalet eder.

Rüyada kendisinin büyük abdestini bozmuş olarak görmesi, eğer halkın da kendisini gördüğünü anlarsa, o kimsenin kendisinden çıkacak kötü sözlerden sakınması gerektiğine işarettir.

Abdestin bedeninden çıkması, günahlarının ve kusurlarının atfedilmesi ve kurtulması demektir.

Necis yani pislik insanın sırrına, malına, yolculuk için hazırlanan kimselerin düşmana karşı meydana çıkmaya, içteki hastalığının dışarı atılması veya yok olması ile yorumlanır.

Bir başka rivayete göre de üzerinde emanet veya şahitlik yahut borç vesair şeyler gibi yerine getirmediğinden dolayı günahkâr olmasını mucip olarak bir şey bulunan kimse rüyada üzerinde necaset olduğunu görse ve necaseti yıkayıp abdest aldıysa, o kimse emaneti sahibine verir veya borcunu öder veya şahitlik yaparak günahtan çıkmasına işarettir.

Eğer abdest almayıp ancak istinca yapıp necaseti yıkadıysa, o kimse emaneti vermeğe, borcunu ödemeğe ve şahitliği yapmaya çalışıp ve ihtimam göstermiş olmasıyla günahtan çıkmasına ve bu durumda borç, emanet veya şahitlik onun uhdesinde günahsız kalmış olmasına işarettir.

1 yorum Aşağıdaki formu kullanarak siz de yorum, görüş ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

  1. bu islami rüya tabirlerini çok doğru buluyorum ve beğeniyorum

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın