Rüyada muz görmek

Rüyada muz görmek, sevgi ve muhabbete, cömert ve güzel ahlaklı kimseye; kabirde veya hapiste bulunan kimseye, kitaplara, saklı tutulan mala, ana karnındaki çocuğa yorumlanır.

Rüyada muz görmek, tüccar için mala, takva ehli için ibadete, hastanın muz yemesi onun vefat etmesine, evinde muz bulunduğunu görmek erkek çocuğa, muz ağacı mal sahibi zengin bir kimseye delalet eder.

Rüyada görülen muz, ana karnında bulunan çocuğa veya kabirdeki ölüye ya da cezaevinde mahkûm bulunan bir hükümlüye işarettir. Muz ağacı din, dünya ve mal sahibi zengin bir adama işarettir Rüyada muz görmek, anne karnındaki bebeğe ya da ölüye ya da cezaevinde bulunan bir kimseye yorumlanır.

Muz ağacı dindar ve mal sahibi varlıklı zengin bir adama yorumlanır. Bu rüya, evleneceğiniz kişinin yanlış insan olduğuna işaret eder. Eğer evliyseniz, evliliğiniz sorunlu alacak ve para sıkıntısı çekeceksiniz demektir. Evlilik için yanlış adamı seçeceğinizin işaretidir. Eğer evliyseniz, evlilik hayatınızda sorun yaşayacak, para konuşunda da yanlış kararlar alacaksınız. Hastalık olarak yorumlanır. Ama muz yeşil ise helal kısmettir.

Rüyada muz görmek zengin için mal, dindar için de sevap işlediğine delalet eder. Mevsiminde muz yediğini gören zengin bir kişi ile evlenir.

Rüyada muz ağacı görmek, cömert, herkese hayrı dokunan, sanatçı ve kişiliğinden her yönü ile faydalanılan ve her ise yarayan bir kişi ile kıyaslanır. Evinde bir tek muz ağacı olduğunu ve bunun üzerinde de bir tane meyvesi bulunduğunu görmek, rüya sahibinin bir oğlu olacağına delalet eder.

Bir başka rivayete göre de rüyada görülen muz, saklı olan mala veya ana karnında bulunan çocuğa yahut kabir yahut da hapiste bulunan insana veyahut geçmiş haberi yahut ilmi ihtiva eden kitaba işarettir. Muz, elbiseye, ülfet ve muhabbet işarettir. Muz, cömert, muvahhit ve güzel ahlaklı bir kimsedir.

Rüyada bir kimsenin evinde muz bulunduğunu görse, o ev sahibinin erk bir çocuğu doğar. Rüyada muz yediğini gören kimsenin, eline ortaklıktı veya bir kimse tarafından mal geçer.

Bazı tabirciler, rüyada muz yiyen kimse, dünya adamı ise, eline arzu miktarca mal geçer. Mütedeyyin ise ibadette kemale erer, muz ağacı mütedeyyin ve mal sahibi zengin bir kimsedir. Tüccar için muz, mal, takva ve ibadet ehli kimseler için de din ve ibadettir.

Rüyada muz yiyen hastanın öleceğinden korkulur. Bu rüya, evlilik için yanlış adamı seçeceğinizin işaretidir. Eğer evliyseniz, evlilik hayatında sorun çıkacak, para konuşunda da yanlış kararlar alıp, maddi açıdan sıkıntı çekeceksiniz.

Rüyada muz görmek veya yemek; yeni bir aşka, çocuk sahibi olmaya, zengin olmaya, muz satmak veya kaybetmek; zarara uğramaya, birinin size muz verdiğini görmek; o kişiden yardım ve iyilik göreceğinize, birisine muz verdiğinizi görmek; o kimseye yararınızın dokunacağına, bazı yorumculara göre ise bir düşmanınızın sizi çok üzecek bir davranışta bulunacağına işarettir.

Yorum yapın