Rüyada minare görmek

Rüyada minare görmek, devlet başkanı veya devlet büyükleri ile yorumlanır.

Minare görmek, halkı iyi bir yola çağıran bir kişiye; minareyi tamir etmek veya yeniden bir minare yapmak hayır işlemeğe; minareyi yıktığını görmek, bazı müslümanları uzaklaştıracak bir olayın meydana gelmesine; bir minarenin yıkıldığını veya devrildiğini görmek, o yer halkının dağılmasına veya o minarenin müezzininin ölecegine delalet eder.

Bir yerde yeni bir minare yapildığını görmek, o yere büyük bir kişinin geleceğine; minare aleminin bakirdan yapılmış olduğunu görmek, devlet büyügünden bir felaket geleceğine; minare aleminin altından.

veya gümüşten olduğunu görmek, devlet başkanina itaat edilecegine, minare aleminin tahtadan yapılmış olduğunu görmek, hükümet başkaninin zalim bir kişi olduğuna işarettir.

Bir başka rivayete göre de minare görmek, insanların arasini bulmaya ve halkı dince iyi olan şeylere hidayete davet eden bir kimseye işarettir.

Rüyada minarenin yikildığını görmek, o kimsenin ölecegine ve şöhretinin unutulmasina veya o semt halkınin perisanligina ve durumlarinin degismesine işarettir, içinde Cuma namazı kilinan mescidin minaresi, insanları din ve hidayete davet eden birisidir.

Bir kimse rüyada minareden bir kuyu içine düstügünü görse, o kimsenin mütedeyyin ve güzel bir hanımı olduğu halde onun üzerine yaramaz ve serli bir kadınla evlenmesine veya kendisinin devlet ve nimetinin gitmesine işarettir.

Rüyada ağaçtan yapılmış bir minareye çıktığını ve orada ezan okuduGunu gören kimse, velayet, kuvvet ve nifak içerisinde yücelir.

Minarede Allah (C.C.)’ı tesbih ve tehlil ettiğini gören kimse, şöhrete ve dünyada yücelige erişir. Onun bu tesbihi ise Allah (C.C.)in onu kurtaracagi üzüntü ve kederidir.

Minare bekara da işarettir.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın