Rüyada meşrubat görmek

Bilinen meşrubat görmek, rüya sahibinin uzun süre tedavi görmesini gerektirecek bir hastalığa yakalanacağına işarettir.

Bilinen bir meşrubat (meyve suyu, gazoz gibi) içtiğini görmek, hayra, ilaç kastı ile bir şey içtiğini görmek sağlığa, hastalıktan şifaya, veya uyanık iken ilaç içmeye, muzır (zararlı) bir şey içtiğini görmek, eline mal geçeceğine, boza içmek kedere ve sıkıntıya işarettir.

Bir başka rivayete göre de rüyada, rengi sari olan herhangi bir meşrubatı görmek, hastalığa işarettir.

Menekşeden yapılan bir nevi şerbeti içtiğini gören kimsenin, hastalıktan beri olmasına, zararlı şeyden perhiz etmesine veya hastalığına faydalı olacak bir şeyi yemesine işarettir.

Rüyada bir meşrubatı iğrenerek içmeye çalıştığını ve yutamadığını gören kimse, ehemmiyetsiz bir hastalığa yakalanır ve sonra iyileşir.

Bir kimse rüyada, bal, elma, gül suyu veya herkesin arzu edeceği bil meşrubatı içtiğini görse, zenginler için açılacak hayır; fakirler için çirkinliktir.

Elma suyunu görmek, bir hizmetçi tarafından görülecek menfaate, şiddetli bir kimse tarafından vuku bulacak hizmete veya kendisinde üzüntü ve keder bulunan dünyalığa işarettir.

Kendisinde hastalık olan bir kimse, rüyada bir meşrubat içse, hastalığının iyileşmesine işarettir.

Eğer hastalık kendisinde yoksa, aynı hastalığa yakalanacağına işarettir.

Bazen elma ve meyve suyu içmek, onun meyvesine; gül, nilüfer ve gül suyu içmek ise, imkânsız şeylere ve vadeden bir kimsenin vadine itimat edilmemesine işarettir.

Gül suyunu içmek, bazen kadınlara gelecek belaya işarettir.

Bir kimse rüyada tanımadığı bir meşrubatı içse, bilgisinin artmasına ve yaptığı adaklarında doğruluğuna işarettir, bahusus meşrubat iyi kokulu olursa geçerlidir. Eğer kokusu pis veya kullanılması haram olan kap içinde bulunursa, küfran-i nimete işarettir.

Bir kimse rüyada, ölünün sağ adama tatlı ve güzel kokulu meşrubat verdiğini görse, rüya sahibinin iyilikle emredip kötülükten nehyetmesine ve ölünün de Cennet’te olmasına işarettir.

Bazen de kadehle bir şeyi içmek ölüm şarabını içmeye işarettir.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın