Rüyada meclis görmek

Vaaz ve nasihat vermeye ehil olmayan bir kimse, vaaz mecllsinde olduğunu ve halka vazettiğini görse, o kimsenin üzüntü ve keder içinde bulunduğuna ve ondan kurtulmak için de Allah’a (C.C.) dua ve niyaz etmesine işarettir.

Vaaz meclisinde takvayla ilgili bir söz söyleyen ve sözünde de dogru olan kimse, üzüntüden kurtulur ve hastalığından iyilesir.

Yahut borçtan kurtulur veya zalim kimselere galip gelir.

Bir kimse rüyada kendisini Kuran okunan veya dua edilen yahut takvaya ve ibadete dair kaside söylenen bir yerde görmesi, o yerin marifet ve hikmetle mamur olmasına işarettir.

Bir kimse rüyada alimlerin toplandigi bir meclisi görerek üst tarafinda otursa ve kendisi o makarna ehil olsa, o kimsenin ilim, fazilet ve fazlaca yüceligine işarettir.

Rüyada bir vaz meclisinde bulunduğunu ve kendisinin de orada vazettiğini gören kimse, eğer vaazim tamamlarsa, onun vaazinin tesirli olduğuna ve eğer vaazi tamamlayamazsa onun işinin olmamasina işarettir.

Rüyada görülen meclis, rütbeye, binege hanımına, çocuğuna ve hizmetçisine işarettir.

Rüyada görülen mecliste meydana gelen darlik ve genişlik, tabirce anlattiginiiz şeylere nispet edilir.

Rüyada tanımadigi bir meclise davet edildiğini ve orada pek çok meyve ve meşrubat bulunduğunu gören kimse, Allah (C.C.) yolunda cihat eder ve savaşir ve şehitlik mertebesine kavuşur.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın