Rüyada Kur’an sureleri görmek

Ekseriya ölüler üzerine okunan fürkan sürelerini rüyada da hastanin üzerine okumak, hastanin ölümüne, hastalığın gitmesi için okunan süreleri okumak sevince, ferahlığa, rızka Kuran okuyan bir çocuğunun olacagma delalet eder.

Süre zevce yahut evlad ya da süre adedince altın ve gümüştür.

Bazen de Maide, enam, nahi, hac, lokman, secde, tegabun gibi hem Mekke, hem de Medine’de nazil olan süreler hacca delalet eder. Çünkü sürelerin hem Mekke’de, hem de Medine’de nazil olanı vardır.

Bu gibiler hakkında benim tabir ve tecrübelerim beyan edildiği şekilde meydana çikmistir.

Fatiha Suresi Fatihayi okuyan kimseye Allahü Teala hayırlı sebebler açar.

Nafi, ibni kesir, cafer i Sadik, Saki b. Musayyeb (Allah onlardan razi olsun), bir kimse Fatiha süresini veya ondan bir parçayi okuyan, bir şey hakkında yaptığı duasi kabul olur, dediler.

Kişi de, daha da fazlalaçtirarak, duasi kabul edilir ve bununla beraber sevinecegi bir menfaata nail olur” dedi.

Hz. Ebubekir (R.A.), rüyada Fatiha okuyan kimse, ayrı ayrı yedi hanımla evlenir ve duasi kabul olur, buna delil de Peygamberin (SAV) delilidir ki, duanin başında ve sonuuda Fatihayi okurlardi, dedi.

Ömer İbn-i Hattab (R.A.), rüyada Fatiha Süresini okuyan kimse, dinini muhafaza eder. Ancak hasta ise eceli yaklaşmış olur, dedi.

Bir kimse Fatihayi veya ondan bir ayeti okuduğunu veya kendi üzerine okuduğunu görse, aliahü Teala ser kapilarini o kimseye kapatir, hayır ve iyilik kapilarim açar.

Bazıları da Fatiha okumak hacca delalet eder, dediler.

Detaylı açıklama için surelerin isimlerine bakınız.

Yorum yapın