Rüyada kaz görmek

Güzel ahlaklı, iffetli ve insanlar için hayır dileyen kimselere, evin hanımına, kaz eti, komşu ve yakınlarından bir kadın eliyle rızıklanmaya, kaz ile konuşmak kadın cihetinden şeref ve yücelik bulmaya, bir yerden kaz sesleri işitmek, o bölgede meydana ggelecek üzücü gelişmelere delalet eder.

Rüyada kaz görmek çevrenizde sizden yararlanmak isteyen kişiler var demektir. Kaz eti yemek size zararı dokunacak birisiyle ortak hareket edeceğinize yorumlanır.

Rüyada kaz görmek çevrenizde sizden yararlanmak isteyen kişiler var demektir. Kaz eti yemek size zararı dokunacak birisiyle ortak hareket edeceğinize yorumlanır. Yardım seven, sözünü esirgemeyen, patavatsız dosttur. Kaz yakalamak ise iyi paradır.

Rüyada evcil kaz görmek mal ve nimettir. Evinde veya mahallesinde bir çok kazlarin bagristiklarini görmek, musibet ve bela geleceğine hüzün ve kederle karşılaşılacağına delalet eder.

Rüyada kazın, kendisi ile konuştuğunu gören, zengin bir kadınla yolculuğa çikar ve bu yolculukta hayır ve bereket elde eder.

Kirmani’ye göre; rüyada kaz ve ördek görmek, asil bir aileye mensup zengin ve gösterişli bir kadınla tabir olunur. Sürülerle ördek ve kaz görmek ucuzluk, bereket ve nimete; azini görmek de aileye delalet eder.

Bir başka rivayete göre de rüyada kaz eti yedığını gören kimse, komsularindan mal. zengin ve neseli bir kadınla rızıklanir. Bazı tabirciler derler ki, kaz, kadir ve kıymetli, takva ve ibadet sahibi ve iffetli olan birtakim insanlara işarettir.

Bir kimse rüyada kaz ile konuşursa, hanımı tarafından şeref ve yücelige nail olur. Bir kimse sehirden veya bir mahalleden kaz sesleri işitse. o yerlerden musibet sesleri veya ölüm haberi isitmesine işarettir.

Yorum yapın