Rüyada katip görmek

Rüyada katip görmek, hilekarlıkla yorumlanır.

Rüyasında bilgili bir kişinin kendisini cahil biri olarak görmesi, hilekar ve dini inancinin zayif olduğuna; cahil bir kimsenin kendisini bilgili bir katip olduğunu görmesi, düşmanlarının kendisine karşı tertipledigi bir hileyi anlayarak, ona karşı tedbir aldığına delalet eder.

Rüyada yazisinin çok çirkin olduğunu görmek, işlediği bir günahtan Ötürü tövbe etmesine; cahil olduğu halde yazisinin çok güzel olduğunu görmek, ibadetinin Allah (cc) katinda makbul olduğuna delalet eder.

Rüyasında büyük bir devlet adamına katiplik ettiğini görmek büyük bir ihsana erisecegine; kendisinin büyük adam tarafından ödüllendığını görmek, bulunduğu iste kazancınin artacağına işarettir.

Rüyada (Kiramen Katibin) meleklerini görmek, eğer rüya sahibi dindar bir kişi ise, dünyada yaptığı bütün işlerde kolayliga ulasacağına; kendisinin Cennetle müjdelenecegine yorumlanır.

İbn-i Şirin’e göre; katip hileci bir erkek olarak tabir olunur.

Rüyasında halka mahsus yazici olduğunu gören, halkın malını hile ile dinden alır.

Hükümete veya büyük bir kişiye katip olduğunu görmek, başkalarindan menfaat beklediğine delalet eder.

Bir başka rivayete göre de rüyada katip görmek, hilekar bir kimseye işarettir.

Katip olan bir kimse rüyada kendisinin cahil olduğunu görse, o kimsenin hilesi veya akli ya da dini gider yahut fakir olur.

Cahil bir kimse, rüyada katip olduğunu görse, tedbirli veya kendisine hile yapmak isteyen bir kimsenin hilesini yenmeye muvaffak olur.

Katip olan bir kimse rüyada yazisinin çirkin olduğunu görse, tövbe eder.

Halka hile yapmaktan vazgeçen bir kişi kendisinin katip olduğunu görse, o kişinin birisinin yaptığı bir isinden dolayı yakında itham edilmesine, bundan dolayı zahmete düsmesine ve ondan bir fayda görmemesine işarettir.

Bu rüya hastalar hakkında ölüme işarettir.

Bazen katip görmek, çiftçiye işarettir.

Rüyada katipleri görmek veya onların şekil ve sıfatlarina girmek, kadir ve saninin yüce ve halinin iyi olmasına işarettir.

Sir katiplerini görmek, gelen haberlere, fazlaliga ve noksanliga, israra ve gizli sırlara vakfi ve muttali olmaya işarettir.

Yol üzerindeki arzuhalciyi görmek, polise ve kan aliciya işarettir.

Rüyada Kiramen Katibin meleklerini görmek, eğer rüya sahibi müttaki bir kimse ise, müjdeye ve onun dünya ve ahiret isterinin kolayligina ve kendisinin Cennet ehlinden olmasına işarettir.

Eğer rüya sahibi müttaki değilse; bütün kötülüklerden sakinsin.

Yorum yapın