Rüyada kamer görmek

Rüyada kamer (ay) görmek, devlet başkanı ve devlet büyükleriyle yorumlanır.

Ayı kendi malı gibi elinde tuttugunu gören, büyük bir devlet memuru olur. Ayla savaştigini görenin, hükümet adamlari ile arasi açilir. Kendisinin ay olduğunu veya ayin yerinde oturdugunu görmek, yüksek bir mevkie erisecegine işarettir.

Ayı karanlık veya gök yüzünden başka bir yerde görmek, devlet adamlarinin bazı işlerde zorluklara uğrayacaklarina delalet eder.

İbn-i Şirin’e göre ayı tam yuvarlak (Bedir halinde) görmek, bir büyük adamın ölümü ile yorumlanır. Ayin iki parçaya bölündükten sonra, tekrar birlestigini görmek, büyük bir adamın hasta olup, tekrar iyilesecegine işarettir.

Ay bedir halinde iken. başka bir yildizla çarpistigini görmek, iki memleket halkınin birbirleriyle savaşacaklarina delalet eder. Bazen de iki devlet büyügünün birbirleriyle rekabet halinde olduklarına işarettir.

Cabir-ül Mağribi’ye göre; ayı yaninda veya elinde gören adam evlenir. Eğer ay hilal halinde ise, evlenecegi insan kendinden daha asağı bir sınıftandir. Eğer tam daire halinde ise, asil ve kendisinden yüksek bir sınıftandir.

Ayı parlak bir şekilde evinin içinde görmek, büyük bir devlet adamı tarafından mutluluğa ulaştırilacağına delalet eder. Ayin başka bir evden dogdugunu veya çıktığını görmek, bir kimseden hayır ve menfaat göreceğine delildir. Ayı tutulmus görmek, memleket ve memleket büyüklerinin bazı zorluklar çekeceğine işarettir.

Ayin hilal olarak dogdugunu veya yavas, yavas büyüdügünü görmek, o memlekette sonradan devlet başkani olacak bir çocuğun dünyaya geldigine delalet eder. Gök yüzünde bir ayin dogdugunu ve onu başkalarina gösterdığını görmek, gören kimsenin ecelinin yaklaştigina delalet eder.

Cafer-i Sadık’a göre; rüyada ay görmek on iki şekilde yorumlanır; başkan, devlet adamı, arkadaş, sef, erkek, baba, anne, koca, eş, sahip, hayır ve menfaat, hizmetçi.

İbn-i Fudal’e göre ay bazen erkek evlat ile yorumlanır. Bir kişinin kendi koynundan bir ay çıktığını görmesi, onun bir erkek çocuğu olacağına işarettir. O ayin yavas, yavas büyüyerek göge yükseldiğini görmek dogan çocuğun büyüdügünde iyi bir evlat olacaüına ve işinde başarı kazanacağına delalet eder.

Rüyada ayı güneşle birlikte görmek, iki büyük kişiden hayır ve menfaat göreceğine işarettir. Güneşi ay ile kavga eder görmek ise, iki büyük kişinin birbirlerini çekemediklerine ve aralarinin açilacağına işarettir.

Rüyanın görülüş şekline göre bunlardan uygun olani alinarak, rüya yorumlanır.

Yorum yapın