Rüyada kabristan görmek

Rüyada kabristan görmek, hem korku hem de emniyettir.

Rüyasında bir kabristanda bulunduğunu görmek, o yerdeki devlet büyügünün iyi ve adil bir kişi olduğuna; bir rivayete göre de, fuhus yaptiran bir kadının evine yorumlanır.

Rüyasında bir kabristana girip orada bir ev yapmis olduğunu gören hasta ise vefat eder. Bir başka rivayete göre de rüyada kabristan görmek, vaza, kuran okumaya. aglamaya, Ölümü hatırlamaya. korkmaya ve dünyadan alakayi kesmeye işarettir.

Bazen kabristan görmek, alim ve takva sahibi kimselere ve Müslüman askerlerin yigitlerine işarettir. Bazen islam kabristani Müslüman askerlerin yigitlerine işarettir.

Rüyada İslam kabristanı görmek, Müslüman askerlerin çadirlarina ve Müslümanlarin orduyla karşılasmaya hazirlanmalarina işarettir. Bazen de kabristan, zina yapan kadının evine işarettir. Bir kimsenin eline rüyada cahiliyet zamanında olan kabristandan kıymetli bir şey geçmesi kazanç veya ganimet yoluyla helal rızık elde etmeye işarettir.

Rüyada kabristan görmek, korkanlar için emniyet, korkusuz halde olanlar için de korkudur. Kabristani görmek, korku ve ümide, sapıklıktan sonra hidayete dönmeye işarettir.

Rüyada müşriklerin kabristanini görmek, üzüntü ve kedere, korkuya, dinde süpheye, bidat yerlerine, tenha ve issiz hapishaneye işarettir. Zira kabristan, kendisine gelen cisim ve cesetler için hapistir. Kabristain, tekke vs. gibi ibadethaneye, dünya ve masivadan farig olmaya, aglamaca ve mevizelere işarettir. Bazen de kabristan ölüme işarettir. Zira kabristan ölülerin evidir.

Bazen kabristan, kafirlerin ve ehli bidatin evlerine ve zimmilerin mahallesine işarettir. Bazen de fesad ve helak edici ameller ile kendilerine zayıflık gelmis olanlarin ve zina edenlerin evlerine ve kendisinde ölü gibi sarhoslarin bulunduğu meyhanelere, namaz kilmayan ve Allahi zikretmeyen, Allah için hiç bir ameli olmayan gafillerin yerlerine işarettir.

Rüyada kabristan görmek, hapis kimseye işarettir. Kabristana girdiğini, özellikle orada bir bina yapmis olduğunu gören kimse hasta ise bu hastalığından ölerek kabristana girer. Hasta değilse rüyayı görenin durumuna bakmalıdır. Eğer oraya girdiği zaman korku ile ağladığını yahut Kuran okuduğunu yahut kibleye dönerek namaz kildığını görse, hayırlı kimselere ve zikir halkasina dahil olarak ibadet ve taate nail olur. Gördügü ve işittigi şeylerden menfaatlanir. Oraya girdiğinde çiplaksa ve gülüyorsa, kabirlerin üzerine de sidik yapiyorsa. yahut ölülerle birlikte yürüyorsa, o kimse serli ve asiklar zümresine girer ve onların hallerini benimseyerek tercih eder.

Ezan ile kabristana girdiğini gören kimse vaaz ve nasihatten anlamayan kimseye nasihat yapar. Sözüne kulak asmayacak bir adama iyilikle emreder. Cahil ve gafil yahut hepsi kafir olan bir kavim arasında dogrulukla sehadet ve hakkı ifaya çalisir.

Bilinen kabristanlar hak ve sabit olan bir istir. Bundan dolayı, böyle bir yere nefsin iman etmesi için girdiğini gören kimse, girdiği o kabristandan iyilik ve hikmetle konuştuğunu ve tövbe ederek Hakka döndügünü görse, hayırlı bir hizmete girer ve onda insafli olarak hareket eder. O kabristana girdiğinde nefsini kötülüklerden menetmeyip ders almayan kimse, gafletle davranacagi bir hususta bulunur.

Kabristana girip ölülerin kemiklerini çignedığını gören kimse. Bir tecrübe ve imtihandan geçinilir.

Yorum yapın