Rüyada ip, iplik görmek

Rüyada ip almak veya ip görmek, hayatınizin bundan sonra intizam içinde ve varlıklı geçeceğine delalet eder. İple bir şey bağladığınızı veya ipi yumak haline getirdiğinizi görmek, gelecek için yaptığınız projeleri basari ile uygulayacağınıza işarettir.

Rüyada ip görmek, ahd ve misak olarak tabir edilir.

Rüyada gökten sarkıtılan ip, Kur’an’dır. Rüyada ip görmek, izzet ve mevkidir.

İpler hiledir. Bu nedenle rüyada ip görmek, sihre de işaret eder.

Rüyada bir ipe tutunduğunu gören, Allah’ın ipi olan hak dine yapışmış kimsedir.

Rüyada ip büktüğünü gören kimse yolculuğa çıkar. İpi büküp birisinin boynuna atsa evlenmeye işaret eder. İpi kendisi için büktüğünü görse, yolculukla beraber bir vilayete vali olur.

Rüyada sakalını yolup ip yaptığını gören kimse yalan yere şahitlik yaparak rüşvet alır.

Bazı tabircilere göre, rüyasında ip gören yolculuk yapar. Eğer ip boynunda, omuzunda, arkasında yahut belinde olursa, nikâh, belge, adak, borç, ortaklık veya emanet sebebiyle üzerine yapılacak bir sözleşmeye işaret eder.

Bazen de ip bükmek islere, şirkete ve nikâh için son derece ısrar etmeye işarettir.

Bir ipliği makaradan çözdüğünü veya bir yumak ipliği açıp dağıttığını görmek, hakkında mahkemede süren bir davası varsa, kendi menfaatine olarak çözüleceğine; bir makaraya iplik sardığını veya bir ipliği yumak haline getirdiğini görmesi ise, bu rüyanın aksi ile yorumlanır.

Bir kadının iplik eğirdiğini görmek ev halkının kendisi hakkında saygılı olduklarına; eğirdiği ipliği yumak haline getirdiğini görmek, evde birlik ve beraberlik olduğuna delalet eder.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın