Rüyada hurma ağacı görmek

Rüyada hurma ağacı gören cömert ve iyi kalpli olur.

Rüyasında hurma ağacı diktigini gören şeref kazanır.

Rüyada hurma ağacına çıktığını gören, şerefli bir kişiye akraba olur.

Rüyada hurma ağacından düstüğünü gören, ümit ve isteğine kavuşamaz.

Rüyada hurma ağacının yaprağı, dalı ve lifi helal mala delalet eder.

Evinde hurma ağacı görmek, asil bir kişi ile yakınlık peyda eyleyeceğine, bu ağacın kuruduğunu görmek, esinden ayrılacağına, kuruduktan sonra tekrar yesillendığını görmek, ev halkından birinin hasta olup tekrar iyilesecegine işarettir.

Ebu Said El-Vaiz’e göre hurma ağacı bir şerefli insana yahut ana babasına itaat eden evlada, dal ve budaklarinin çoklugu çoluk çocuğunun artacağına, kesilmesi şerefli bir kişinin vefatina delalet eder.

Hurma ağacının bulunduğu ve bittigi yerde olmak üzere bir çok hurma ağacına sahip olduğunu gören, büyük bir adam olur, çok kazançli bir iş sahibi olur.

Siddetli rüzgardan bir çok hurma ağaçlarınin devrildigini, kırıldığını görmek, zulüm yüzünden bir çok insanın felakete sürüklendigine delalet eder.

Yangin çıkarak bir çok hurma ağacının yandığını görmek veya taun ve kolera gibi salgin bir hastalıktan memleketin bir çok ileri gelenlerinin öldügüne sahit olmak o memlekete bir çok büyük adamlarin gelip yerleseceklerine işarettir.

Hurma bahçesi, tanınan bir yerde ise, ağacı kerem ve şeref sahibi biriyle, tanınmayan bir yerde ise, kiskanç ve ahmak biriyle tabir olunur.

Yorum yapın