Rüyada hunk görmek

Rüyada, ölünün kefeni üzerine (Ölüyü tahnit etmede kullanılan kimyevi madde) saçılan ve ‘hunk’ diye isimlendirilen güzel kokulu şeyi görmek, gamlı kimse için ferahlığa, dini bozuk olan için tövbeye delalet eder.

Rüyada hunk satın almak için birinden yardım isterse, o kimse güzel bir mevkide insanları hayırla anan birisinden yardım talep eder.

Rüyada hunk görmek, üzüntü ve sıkıntılı zamanlarında ona iltica eder. Eğer bir kimse, bir ölüye hunk satın alması için birisinden yardımda bulunsa, o kimse dini bozuk bir insan hakkında kötü söz söylemesine işarettir.

Rüyada hunk görmek, din ve dünyada bozukluğundan dolayı ona nasihat etmesine yahut fakirliğini götürecek ve onu mihnetten kurtaracak bir şeyi başkasından istemesine delalet eder. Çünkü ölüm, dinin bozukluğu yahut hapis ya da büyük günahtır. Hunk ise ölünün kötü kokusunu giderir.

Rüyada, misk ve amberin karışmasından meydana gelen koku ve kâfur gibi güzel kokuları görmek, güzel isim ve güzel metihtir. Ölünün hunku onun güzel bir şekilde övülmesine ve kötülüklerden tezkiye edilmesine delalet eder. Bazen da bu rüya, mükâfat ve teşekkür ve şöhret ümit etmeksizin iyilik etmeye delalet eder.

Yorum yapın